1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Dexter Dizisi Ekranlara Geri Dönüyor!

Dexter Dizisi Ekranlara Geri Dönüyor!
0

Dexter hayranlarına müjde! Yayınlandığı döneme damga vurmuş seri katil Dexter Morgan’ın hikayesini anlatan Dexter dizisi 7 senelik aranın ardından tekrar televizyon ekranlarına geri dönüyor.

Showtime, katil kanun kaçağı rolünü yeniden canlandırmak için Michael C. Hall’la yeniden anlaştı ve 10 bölümlük bir Dexter mini sezonu için siparişi verdi. Dexter, 2021’de 9. Sezonuyla birlikte yeniden izleyici karşısına çıkacak. Dizinin başrolünde yeniden Michael C. Hall yer alıyor. 2006–2013 yılları arasında yayınlanan Dexter dizisi uzun bir sürenin ardından ekranlara dönmüş olacak.

En son 22 Eylül 2013’te 8. sezonuyla final yapan Dexter, aradan geçen 7 senenin ardından 9. sezonuyla izleyicilerin yeniden karşısına çıkacak.Hall’un dışında dizinin yapımcısı Clyde Philips de yeni sezonda dizi ekibinde yer alacak. Olumsuz eleştirilerin odağında yer alan dizinin final bölümünde Dexter, kardeşi Debra’nın ölümünden sonra inzivaya çekilmiş, ortadan kaybolarak birçok insanı kendisinin öldüğüne inandırmış, son sahnede ise karşımıza bir oduncu olarak çıkmıştı. O dönemde yapımcıların diziyi sonraki yıllarda devam ettirmek adına böyle bir hamlede bulunduğuna yorumlar çıkmıştı.

Showtime yöneticisi Gary Levine, basına yaptığı açıklamada “Dexter, hem milyonlarca hayrana sahip hem de Showtime için çok özel bir dizi” dedi. “Bu benzersiz karakteri, orijinal diziye layık olan bir yaklaşım bulabilirsek tekrar ziyaret ederdik” diyen Levine, “Clyde Philips ve Michael C. Hall’un da dizide yer aldığını bildirmekten mutluluk duruyorum ve yeni sezonu çekip yayınlamak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dexter Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

10 bölüm şeklinde Showtime kanalında yayınlanacak olan dizinin yeni sezonu, önümüzdeki yılın sonbaharında izleyici ile buluşacak. Dizinin yeni sezonunun çekimleri ise önümüzdeki yılın ilk aylarında başlayacak.

Yeni sezon, dizinin finalinden sonra yaşanan olayları mercek altına alacak ve Dexter’ın yeni maceralarını ekranlara yansıtacak. Michael C. Hall dışında dizinin yeni sezonunda yer alacak oyuncuların henüz açıklanmadığını sözlerimize ekleyelim. Elbette pandemi süreci dizinin çıkışını aksatabilir, ancak yine de Dexter’ın resmi olarak yeni sezonla geleceğini görmek güzel.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir