1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

“Fallout” Dizisi 65 Milyon İzlenme ile Rekor Kırdı

“Fallout” Dizisi 65 Milyon İzlenme ile Rekor Kırdı
0

Amazon Prime Video’nun popüler video oyunu serisini temel alan yeni dizisi Fallout ilk 16 gününde 65 milyon izleyici tarafından izlenerek harika bir açılış yaptı. Böylece Fallout dizisi, Amazon platformunun en çok izlenen ikinci orjinal dizisi olmayı başardı.

İlk sezonunun tamamı 10 Nisan tarihinde Amazon platformunda yayınlanan Fallout dizisi ilk 2 haftada 65 milyon izlenmeye ulaşarak platformun en çok izlenen 2. orjinal yapımı olmayı başardı. İlk sırada ise 2022’de haftalık olarak yayınlanan “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” yapımı bulunuyor. Amazon ayrıca dizinin 18-34 yetişkinler arasında şimdiye kadarki en çok izlenen dizi olduğunu ve dizinin izleyicilerinin %60’ının Amerika Birleşik Devletleri dışından geldiğini söylüyor. Özellikle İngiltere, Fransa ve Brezilya dizinin popülaritesinin merkezi olduğunu kanıtladı.

Fallout dizisi; eleştirmenler arasında da popüler olduğunu kanıtladı ve Rotten Tomatoes’da %94’lük bir eleştirel onay oranına sahip. Variety için yazdığı eleştiride Aramide Tinubu, “Tuhaf ama son derece eğlenceli olan ‘Fallout’ daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor; sırf bu nedenle bile geri dönemeyeceksiniz” dedi.

Amazon platformu “Fallout” dizisinin 2. Sezon onayını verdi bile. Aynı adlı video oyunu serisine dayanan dizi, kıyametten iki yüz yıl sonra geçiyor. Resmi açıklamaya göre dizi, “atalarının geride bıraktığı radyasyonlu cehennem ortamına geri dönmek zorunda kalan ve kendilerini inanılmaz derecede karmaşık, neşeyle tuhaf ve son derece şiddetli bir evrenin beklediğini keşfedince şok olan lüks serpinti sığınaklarının nazik sakinlerini” takip ediyor.

Ella Purnell dizide Aaron Moten, Kyle MacLachlan, Walton Goggins, Moisés Arias, Sarita Choudhury, Michael Emerson, Leslie Uggams, Frances Turner, Dave Register, Zach Cherry, Johnny Pemberton, Rodrigo Luzzi, Annabel O’Hagan ve Xelia Mendes-Jones ile birlikte rol alıyor.

Geneva Robertson-Dworet ve Graham Wagner dizinin yaratıcıları, yürütücü yapımcıları ve showrunnerları. Jonathan Nolan ve Lisa Joy, Amazon ile genel bir anlaşma altında olan Kilter Films aracılığıyla yürütücü yapımcılık yapıyor. Kilter Films’den Athena Wickham da Bethesda Game Studios için Todd Howard ve Bethesda Softworks için James Altman ile birlikte yürütücü yapımcılık yapıyor. Amazon MGM Studios ve Kilter Films, Bethesda Game Studios ve Bethesda Softworks ile birlikte yapımcılığı üstleniyor.

Fallout Fragmanı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir