Kuruluş Osman 29. Bölüm
0

ATV’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümü ile ekranlara geldi. Kuruluş Osman 29. Bölüm ile 14 Ekim Çarşamba akşamı ATV ekranlarında olacak.

Çarşamba akşamları izleyicisini ekrana kilitlemeye devam eden Kuruluş Osman 28. bölümüyle heyecan dolu dakikalar yaşattı. Osman Bey ve Alpleri Bizans ordusuna kafa tutuyor. Nefes kesen sahneleriyle dikkatleri üzerine çeken son bölümde Ertuğrul Bey’in dönüşü ise yaralarını sarmaya çalışan Kayı Obası’nda coşkuyla karşılanıyor. Şimdi ise gelecek hafta yaşananlar için ipucu toplamak isteyen dizinin severleri fragmanı araştırmaya başladı O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… İşte Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı.

Kuruluş Osman 29. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 29. Bölüm 2. Fragmanı

Kuruluş Osman 28. Bölümde Neler Oldu?

Kulucahisar Kalesi fethiyle, Konstantiniye’nin ve imparatorun öfkesini üzerine çeken Osman Bey, uç bölgesinde huzuru tesis etmiştir. Osman Bey’e karşı harekete geçen ve en deneyimli kumandanlarından Aya Nikola’yı bölgeye gönderme kararı alan Bizans İmparatoru, başarılarıyla tüm obalara umut olan bu Türk beyini saf dışı bırakmaya kararlıdır. Kayı Obası’nın yazı geçirdiği yaylaya yapılan sürpriz baskın Bizans’ın emellerini açık ederken, bu alçaklığın hesabını sormaya kararlı olan Osman Bey; Aksakallılar’dan aldığı görevle Alplerini bir araya toplar. Ertuğrul Bey’in dönüşü ise yaralarını sarmaya çalışan Kayı Obası’nda coşkuyla karşılanır. Osman Bey ve Alpleri Bizans ordusunu bertaraf edebilecek mi? Osman Bey, Aksakallılar’dan nasıl bir vazife alacak? Ertuğrul Bey’in dönüşüyle Kayı Obası’ndaki dengeler nasıl değişecek? Aya Nikola, uç bölgesinde Bizans hakimiyetini yeniden tesis etmek için neler yapacak? Bala Hatun, Kayılar’a yapılan baskından kurtulabilecek mi?

İlginizi Çekebilir
Aziz-Bolum-3

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir