1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 69. Bölüm

Kuruluş Osman 69. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 69. Bölüm ile 3 Kasım Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman 3 Kasım 2021 akşamı 69. bölümüyle ekrana gelecek. 27 Ekim Çarşamba akşamı ise Kuruluş Osman 68. bölümü ile ekranlara geldi. Son bölümde Bala Hatun, Katalanlar tarafından yaralanmış, bebeğinin canı tehlikeye girmişti. Dizinin sona ermesiyle birlikte Kuruluş Osman 69. Bölüm Fragmanı yayınlandı. Kuruluş Osman 69. Bölüm Fragmanında Osman Bey, intikamını alıyor.

Kuruluş Osman 69. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 68. Bölüm Özeti

Bala Hatun’un atının tek başına obaya gelmesiyle endişelenen Osman Bey, bir sorun olduğunu anladı. Hemen ardından Kayı kafilesi obaya girdi ve Osman Bey, Bala Hatun’un yaralandığı haberini aldı.

Bala Hatun otağa taşınırken, Selcan Hatun derhal tedaviye başladı. Osman Bey, Bala Hatun’un başından bir an olsun ayrılmazken, “Allah’ım sen bize evlad acısı yaşatma! Bala’mın kanatlarını kırma!” diyerek dua etti.

Bala Hatun kendine gelir gelmez ilk sorusu “Bebeğim iyi midir?” oldu. Selcan Hatun’un “İyi Bala’m! O da sen de iyisin şükür! Mucizedir bu ya! Maşallah!” sözleri herkesi rahatlattı. Bala Hatun “Şükür! Çok şükür! Çok korktum çok korktum Osman’ım! Onu kaybettim diye” dedi.

Hayli duygulanan Osman Bey, “Bala’m! Nice badireler atlattım… Nice cenklere katıldım. Korku nedir bilmedim ta ki bugüne kadar… Çok korktum Bala’m! Sana bir şey olacak diye… Onca imtihanla beklediğimiz evladıma bir şey olacak diye çok korktum!” sözleriyle Bala Hatun’u teselli etti.

Bu sırada Malhun Hatun, Bala Hatun’a çorba getirdi. Malhun Hatun, Anselmo’nun “Osman’ı bu topraklardan sileceğiz! Size de bu toprakları dar edeceğiz” sözlerini Osman Bey’e aktarınca, intikam ateşi ile yanan Osman Bey, Göktuğ Alp’e emir verdi “Git yerle yeksan et… Kan gölüne çevir onları! Bu toprakların nehirleri bugün kızıl akacak Göktuğ! Kanımı yerde komayasın! Onların leşini getir bana!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir