1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 68. Bölüm

Kuruluş Osman 68. Bölüm
0

ATV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara geliyor. Kuruluş Osman 68. Bölüm ile 27 Ekim Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin 67. bölümü izleyiciyle buluştu. Kuruluş Osman’ın 20 Ekim tarihli son bölümünde Osman Bey, Turgut Alp’i kurtarmak için Tekfurlara meydan okurken, Bala Hatun ve Malhun Hatun arasındaki sulh dikkat çekti. Osman Bey’in Tekfur Kosses’i zekice planı ile köşeye sıkıştırması ise Kuruluş Osman 67. bölüme damga vurdu. Dizinin son bölümünde Osman Bey büyük fedakarlık yapar.

Kuruluş Osman 68. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 67. Bölüm Özeti

Katalan esirin saldırı emrini Tekfur Kosses’in verdiğini itiraf etmesinin ardından, Osman Bey obada kendisini ziyarete gelen tekfurla esiri yüzleştirir. Tekfur Kosses, üzerine atılan suçu kabul etmezken, tekfurlar arasındaki çekişmeyi gören Osman Bey durumu lehine çevirmek için bir plan yapar.

Obayı ziyareti sırasında Kayı’nın kilimlerine hayran olan Mari Kosses’in verdiği yüklü sipariş için Bala Hatun ve Malhun Hatun güçlerini birleştirir. Nikola’nın Turgut Bey’in obasına saldırıp onu esir aldığını öğrenen Osman Bey, Turgut Alp’i teslim almak için Gündüz Bey’i İnegöl Kalesi’ne gönderir.

Tekfur Kosses ve Tekfur Rogatus, Turgut Bey’i ele geçirerek Papaz Gregor’a alabilmek için Osman Bey’i pazarlık masasına oturtmayı hedeflemektedir. Nikola’dan olumsuz cevap alan Osman Bey ise Turgut Alp’i kurtarabilmek için herkesi ters köşeye yatıracak bir plan yapar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir