1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 72. Bölüm

Kuruluş Osman 72. Bölüm
0

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman 72. Bölüm ile 24 Kasım Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Çarşamba akşamlarının reyting zirvesinde yer alan dizi Kuruluş Osman izle son bölümle ekranlara geldi. Son bölümüne Osman Bey’in ‘Bize kaldırılan elleri kesmek adetimizdir’ sözü damga vurdu. Düşmanlar obadaki çocukları kaçırıp Gonca ve obadaki birkaç kişiyi şehit ederler. Osman Bey, ‘Andım olsun ki Gonca’nın ve Cümle şehitlerin kanını yere koymayacağım’ diye yemin eder. Osman Bey’in Nikea’da zehirlenmesi ve eş zamanlı olarak Kayı Obası’na düzenlenen saldırı heyecanlı anlara neden oldu.

Kuruluş Osman 72. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 71. Bölüm Özeti

Osman Bey’in Nikea’da zehirlenmesi ve eş zamanlı olarak Kayı Obası’na düzenlenen saldırı, Kayıların ciddi bir darbe almasına yol açar. Nikola’nın zehirli tuzağını zekice bir hamleyle bertaraf eden Osman Bey, saldırının hesabını sormak için önce Tekfur Rogatus’un karşısına dikilir!

Suikastçı Julia’nın Gonca Hatun’u şehit etmesi ise Boran Alp başta herkesin yüreğine ateş düşürür. Osman Bey ve Kayı Obası’na karşı düzenledikleri saldırılarla güvenleri artan tekfurlar, eğitim gören Kayı çocuklarını kaçırarak Söğüt’ü hedefine koyar. Osman Bey ise bütün bu olanlara karşı hamlesini sabırla hazırlarken karşısında Turgut Bey’i bulur.

Osman Bey, Nikea’daki zehirli tuzaktan nasıl kurtulacak? Obaya düzenlenen saldırıya hazırlıksız yakalanan Kayılar ölümcül suikastı nasıl savuşturacak? Bala Hatun, Orhan’ı koruyabilecek mi? Osman Bey Kayı Obası ve Nikea saldırılarının faillerini bulabilecek mi? Gonca Hatun’un ölümü Boran Alp’i nasıl etkileyecek? Tekfurlar Söğüt’ü ele geçirmek için nasıl bir tuzak kuracak? Osman Bey tekfurların kaçırdığı öğrencileri geri almak için ne yapacak.

İlginizi Çekebilir
Destan-Bolum-12

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir