1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 44. Bölüm

Kuruluş Osman 44. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen ATV dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile devam ediyor. Kuruluş Osman 44. Bölüm ile 3 Şubat Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisi bu akşam yine heyecan dolu bir bölümü geride bıraktı. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini anlatan dizinin bu akşamki bölümüne Osman Bey’in flaş kararını açıklaması damga vurdu. Çarşamba akşamları izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman’ın 27 Ocak tarihli 43. bölümünde Osman Bey’in Kayı sancağını değiştirmesi yeni devletin sinyallerini verdi. Osman Bey’e beylerin tepki gösterdiği son bölümde Nikola’nın Bayhoca’nın hayatı karşılığında Kulucahisar Kalesi’nin istemesi çarpıcı gelişmelerden oldu.

Kuruluş Osman 43. bölüm izlemek için tıklayınız.

Kuruluş Osman 44. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=Gg4s_QqCVtk”]

Kuruluş Osman 44. Bölüm Özeti

Konstantinopolis’ten gönderilen destek birliklerini mağlup ederek Nikola’ya ağır bir darbe indiren Osman Bey, İnegöl Kalesi’ni ele geçirmek üzere yaptığı plan dahilinde alplerini kaleye sızmakla görevlendirir. Bölge tekfurlarını İnegöl’de toplayan Nikola ise Osman Bey’e karşı kurduğu Haçlı ittifakını sağlamlaştırmak için çalışmaya başlar.

Annesi Lena’nın tüm itirazlarına karşın gazaya katılmak için obadan ayrılan Bayhoca, istemeden de olsa Osman Bey’in planlarını alt üst eder ve Nikola’nın adamları tarafından yakalanır. Bayhoca’nın Bizans’ın eline düştüğünü öğrenen Osman Bey ise hedefine Nikola’yı koyar… Osman Bey, Bayhoca’yı kurtarmak için nasıl bir plan kuracak?

Haçlı ittifakını kuran Nikola, Osman Bey’i köşeye sıkıştırmak için ne yapacak? Savcı Bey, oğlunu kurtarabilecek mi? Dündar Bey’le yakınlaşan Papa’nın ajanları Süleyman ve Melik’in hamlesi ne olacak? Bala Hatun, Osman Bey’in evlilik kararının ardından nasıl tavır alacak? Dündar Bey, beylik iddiasını sürdürmek için ne yapacak?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir