1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 86. Bölüm

Kuruluş Osman 86. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 86. Bölüm ile 16 Mart Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinin 85. bölümünde; Osman Bey, Geyhatu’ya büyük oyun oynadı. Hac dönüşü himayesi ile şehit edilen Umur Bey’in cenazesi Kayı Obası’na getirilmesi dikkat çekerken, Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu yakalamak için Osman Bey’in kurduğu oyun çarpıcı gelişmelerden oldu.

Kuruluş Osman 86. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 85. Bölüm Özeti

Osman Bey uzun ve zorlu bir sürecin ardından nihayet Kayı Obasındadır. Ezeli düşmanları Geyhatu ve Vezir Alemşah’ı ele geçirmek ilk hedefidir. Osman Bey hedefleri doğrultusunda nasıl bir strateji izleyecektir? Konur’dan şüphelenen Vezir Alemşah, Konur Alp’in Osman Bey’le olan ilişkisini ortaya çıkarır. Konur’u bekleyen büyük tehlike nedir?

Osman Bey Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu yakalamak için büyük bir oyun kurar. Oyununun sonunda Vezir de Geyhatu da elindedir. Osman Bey, Vezir Alemşah’tan gizli ortağını öğrenebilecek mi? Osman Bey’in kendisine ihanet ettiğini düşünen ve Konya’dan kalkıp Kayı Obasına gelen Selçuklu Sultanı Mesud için bardak taşmıştır artık. Osman Bey’den, Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu kendisine vermesini ister. Osman Bey, “Gayrı açılsın o kör gözler. Aksın zalimlerin kanı” diyerek Sultan Mesud’la köprüleri atar.

Alaeddin’in doğumuyla şenlenen obaya beklenmedik bir misafir gelir. Oba’da büyük değişikliklere yol açacak bu misafirler kimlerdir? Hangi amaçla Kayı obasına gelmişlerdir. Geyhatu ve Vezir Alemşah’ı ele geçiren Osman Bey büyük bir zafer kazanmışken Umur Bey’den gelen haberle oba çalkalanır. Hac dönüşü himayesi ile şehit edilen Umur Bey’in cenazesi Kayı Obası’na getirilmiştir. Babasının öldürülmesi karşısında Malhun Hatun yıkılırken Umur Bey’e kim ve neden kıymıştır?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir