1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 80. Bölüm

Kuruluş Osman 80. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 80. Bölüm ile 2 Şubat Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman’ın 79. bölümünde; Turgut Bey ve Kosses, Osman Bey’i kurtardı. Kuruluş Osman son bölümde Moğolların dönmesiyle birlikte Göktuğ’u şehit eden Geyhatu, Selçuklu askerlerini alt ederek Osman Bey’i ele geçirir. Geyhatu’nun eline düşen Osman Bey, bu girdaptan nasıl kurtulacak?

Kuruluş Osman 80. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 79. Bölüm Özeti

Göktuğ’u şehit eden Geyhatu, emrindeki nökerlerle Selçuklu askerlerini alt ederek Osman Bey’i ele geçirir. Osman ve alpleri bu cendereden nasıl çıkacaktır? Tekfur Nikola, Kosses’i Konstantinopolis’e götürüp imparatora teslim etmek isterken, Turgut Bey ve alpleri Nikola’yı engellemek için harekete geçer ancak Turgut Bey, Nikola tarafından yakalanır.

Osman Bey’in yokluğunda posta oturan Gündüz Bey ise Kayı Obası’nda beylik toyu kurmaya hazırlanmaktadır. Gündüz Bey, hatunları obadan sürgün etmeye karar verince; Bala Hatun, Malhun Hatun ve Selcan Ana, Osman Bey’in emanetini korumak için and içer. Obadan ayrılan hatunların uğradığı saldırıda Selcan Ana yaralanır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir