1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Magic Johnson Belgeseli Geliyor!

Magic Johnson Belgeseli Geliyor!
0

Netflix’in Micheal Jordan için hazırladığı The Last Dance belgeseli büyük yankı uyandırmıştı. Bir başka NBA efsanesi Magic Johnson içinde yeni bir belgesel dizi yapılacağı açıklandı.

NBA’in efsanevi isimlerinden Magic Johnson’a odaklanan bir belgesel dizisi için hazırlıklara başlandı. Diziyi Dope ile övgü toplayan Rick Famuyiwa yönetecek. Los Angeles Lakers’ın ve NBA tarihinin efsanevi basketbolcularından Earvin ‘Magic’ Jonshon’ın kariyeri yeni bir belgesel dizisine konu olacak. Magic Johnson’ın yalnızca bir basketbol idolü ve başarılı bir iş insanı olmasının yanı sıra siyahlara yönelik sosyal meselelerde de önemli bir figür olması, bu belgesel yapım için izleyicileri meraklandıran bir başka unsur oluyor.

XTR, H.wood Media, Delirio Films ve New Slate Ventures’ın, başka bir NBA simgesi olan Earvin “Magic” Johnson’ı izleyen yeni bir belgesel dizisi üzerinde işbirliği yapmak üzere olduğunu söyleyebiliriz.

Belgeselin yönetmenliğini The Wood, Talk To Me, Dope gibi yapımlardan tanınan Rick Famuyiwa yapacak. Famuyiwa yaptığı açıklamada Magic Johnson’ın hikâyesini ekrana taşıyacak olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirdi. “Magic, şampiyon bir atlet, tutkulu bir aktivist ve oldukça başarılı bir girişimci olarak olağandışı bir hayat yaşadı. Yaşantısının basketbol üstündeki etkisi inkâr edilemez. Yetenekli ekibimle çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Yapım şirketlerinin belgesel dizi hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde: ”Johnson’ın Magic Johnson Enterprises CEO’su ve başkanı olarak başarısı ve basketbolda tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak mirası en önde ve merkezde ele alınacak. Sahalarda sayısız başarısının ötesinde Magic’in fevkalade ticari zekası, emsalsiz iş anlaşmaları ile kent Amerika’sını dönüştürme becerisi ve liderliği ile siyah toplumunun önde gelen biri olması, onu tüm zamanların en etkili spor figürlerinden biri olmasını sağladı.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir