1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi

Sonbaharda Yayınlanacak Yabancı Diziler

Sonbaharda Yayınlanacak Yabancı Diziler
0

Sonbahar aylarında birbirinden güzel yeni diziler izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor. Bunlardan bazıları; The Good Lord Bird, Monsterland, The Haunting of Bly Manor, The Undoing ve The Oueen’s Gambit.

Koronavirüs nedeniyle bir çok sektör sorun yaşadığı gibi dizi ve film sektörüde bu pandemiden oldukça etkilendi. Bazı yapımların yayın tarihleri ileri bir zaman sarkmak durumunda kaldı. Yine de bu yapımlar biraz gecikmeli olsada izleyicilere ile buluşmaya hazırlanıyor. HBO, Netflix, Hulu ve Showtime gibi platformlarda kendi orijinal içerikleriyle izleyicilerini güzel bir sonbahar yaşatmaya hazırlanıyor.

The Good Lord Bird – Showtime

James McBride’ın aynı adlı romanından uyarlanan Good Lord Bird, eski köle Onion’ın hikayesini konu ediyor. Dizide, Oscar adayı aktör Ethan Hawke, Onion’ı evine alan kölelik karşıtı John Brown karakterine hayat veriyor. Brown, 1859’da gerçekleşen ünlü baskının öncüsü olsa da isyan başarısızlığa uğrar. Ancak bu gelişme, İç Savaşı başlatacak olayların başlangıcı niteliğinde olacaktır. Dizi Showtime platformunda 4 Ekim’de ilk bölümü ile ekranlara gelecek.

Monsterland – Hulu

Bölümlük korku hikayeleri anlatacak dizi, Nathan Ballingrud‘un North American Lake Monsters isimli kısa hikayelerden oluşan kitabından uyarlanıyor. Deniz kızları, düşmüş melekler ve diğer garip yaratıklarla ilgili hikayelerin yer alacağı dizide umutsuz eylemlere sürüklenen insanlar hayatlarını düzeltmek için uğraşacaklar ve insanla canavar arasında ince bir çizgi olduğunu fark edecekler. 8 bölümden oluşacak dizi 2 Ekim tarihinde Hulu platformunda yayınlanacak.

The Haunting of Bly Manor – Netflix

The Haunting of Hill House’un antoloji türündeki devam halkası olan The Haunting of Bly Manor, iki çocuğa bakmak için eski bir konakta işe başlayan genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Henry James’in Turn of the Screw romanından uyarlanan dizide, Victoria Pedretti, Oliver Jackson Cohen, Kate Siegel, Henry Thomas gibi ilk sezonda yakından tanıdığımız isimler yer alıyor. Pedretti, iki sıra dışı çocuğa bakan bir eğitmen olan Dani’ye hayat verirken Jackson Cohen, konakta yaşayan çekici genç bir adamı canlandırıyor. Dizi 9 Ekim’de ilk bölümüyle Netflix’de olacak.

The Undoing – HBO

Başrollerinde Nicole Kidman ve Hugh Grant’ın rol aldığı The Undoing dizisi, başarılı bir terapist olan Grace Sachs’ın hayatına odaklanıyor. Mutlu bir evlilik süren Grace’in hayatı vahşi bir kazanın ardından kocasının kaybolması ile kabusa döner. Kendisini bir anda felaketler dizisinin ortasında bulan talihsiz kadın, oğluyla birlikte yeni bir sayfa açmaya çalışır. You Should Have Known” romanından uyarlanan The Undoing dizisi 25 Ekim’de HBO kanalında yayınlacak.

The Queen’s Gambit – Netflix

Anya Taylor-Joy’un başrolünde yer aldığı, Oscar adayı senarist Scott Frank’in yazıp yönettiği The Queen’s Gambit, Soğuk Savaş döneminde geçen dizi, Beth Harmon isimli öksüz satranç dehasının sekiz yaşından yirmi iki yaşına kadar yaşadıklarını ve dünyanın en iyi satranç oyuncusu olma yolculuğunda madde bağımlılığına karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor. Anya Taylor-Joy’un başrolünde yer aldığı, Oscar adayı senarist Scott Frank’in yazıp yönettiği The Queen’s Gambit dizisi 23 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

Helstrom – Hulu

Hulu‘nun Marvel’ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarladığı dizi, doğaüstü bir korku hikayesi anlatıyor. Dizinin odağında seri katil babalarından kendilerine korkunç güçler miras kalan Daimon ve Ana kardeşler var. Helstrom‘un başrollerini Tom Austen ve Sydney Lemmon paylaşıyor. İkiliye House of Cards‘tan tanıdığımız Elizabeth Marvel‘ın yanı sıra Robert Wisdom, Ariana Guerra ve June Carryl da eşlik ediyor. 10 bölüm olarak yayınlanacak Helstrom dizisi, 16 Ekim’de Hulu platformunda yayınlanacak.

La Révolution – Netflix

Netflix platformunda ekranlara gelecek olan Fransa yapımı La Révolution ile dikkat çekici uluslararası yapımlarına bir yenisini daha ekliyor. La Révolution, 1789’da gerçekleşen Fransız İhtilali’nin anlatıldığı gibi gerçekleşip gerçekleşmediğine farklı bir gözle bakarak gizemli bir hikâyeyi merkezine alıyor.

Alternatif bir tarih anlatısı sunan dizi, ihtilalin öncesinde yaşananların, yaklaşık iki asırdır anlatılagelenlerden farklı olduğunu iddia ediyor. 1789’da Fransa’daki ölüm cezalarının kullanılmasında mekanik bir aletin kullanılmasını öneren ve ileride giyotinin mucidi olarak anılacak tıp doktoru Joseph-Ignace Guillotin’in gizemli ölümleri araştırırken mavi kan adlı bir virüsü ortaya çıkarıyor. Yayılan bu virüs, soylu sınıfın isyancıları öldürmek için kullandığı bir silaha dönüşüyor. Dizi 16 Ekim tarihinde Netflix platformunda yayınlanacak.

Barbarians – Netflix

Arne Nolting, Jan-Martin Scharf ve Andreas Heckmann tarafından yaratılan, kaderleri birbirine bağlı üç gencin kaderine odaklanacak olan Babarians dizisinin yönetmen koltuğunda Steve Saint Ledger ve Barbara Eder bulunuyor. Oyuncu kadrosunda David Schütter , Laurence Rupp, Rogue Nation ve Bernhard Schütz yer almaktadır. Cermen savaşçılarının Roma İmparatorluğu’nun kuzeye doğru ilerlemesini durdurduğu Teutoburg Ormanı’ndaki ünlü savaşı merkezine alan bir dizi 23 Ekim tarihinde Netflix platformunda yayınlanacak.

Yorum Yap