1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Sevenlerine Shōgun 2. Sezon Müjdesi

Sevenlerine Shōgun 2. Sezon Müjdesi
0

FX yapımı FX, Shogun dizisinin 2. sezonu olacak mı olmayacak mı? sorusu uzun süredir gündemde. Resmi olmasada 2. sezon için güzel gelişmelere mevcut! Shogun dizisinin yeni sezonu için çalışmalar başladı ama henüz kesin birşey yok!

Shōgun dizisi başladığında, Lord Yoshii Toranaga’nın (Hiroyuki Sanada) amacı ailesini nesiller boyu iktidarda tutmaktır. FX‘in popüler samuray hikayesi mini bir hikaye olarak çekildi, ancak nesilleri içeren bir olay örgüsü Shōgun’un ikinci bir sezon kazanacağına işaret ediyor olmalı, değil mi? Şaşırtıcı bir şekilde, bu gerçeklik daha önce düşündüğümüzden daha mümkün.

Birçok tarih meraklısının zaten bildiği gibi, Toranaga karakteri on yedinci yüzyılda Japonya’yı yöneten Tokugawa Ieyasu’ya dayanıyor. Şogunluğa yükselişi 250 yıldan fazla sürecek bir kuşak saltanatını başlattı, ancak onu zirveye taşımak için Sekigahara’da ülkenin en kanlı savaşlarından biri gerekti. Tokugawa’nın kurnaz siyasi taktikleri Shōgun’da çoğunlukla Japon tarihinde olduğu gibi tasvir ediliyor. Ancak 1. sezon finalinde, rüyası hala devam ediyor. Şimdi bu hayal ikinci bir sezon için ekranda gerçekleşebilir.

Variety’nin haberine göre, başrol oyuncusu Hiroyuki Sanada, Toranaga olarak geri dönmek üzere FX ile bir anlaşma imzaladı. Shōgun için henüz resmi bir yenileme yok ve FX Sanada’nın devam etme isteği hakkında yorum yapmadı. Öyle bile olsa, bu inanılmaz heyecan verici bir haber!

Shōgun, James Clavell’in 1975 tarihli aynı adlı romanına dayanıyor ve FX dizisinin kısmen uyarladığı kesin bir sona sahip. Yazar, Shōgun’dan sonra “Asya Destanı “nın bir parçası olarak birçok roman daha yazdı, ancak hikayelerin hiçbiri Shōgun’daki aynı karakterlere geri dönmüyor. Bugüne kadar, 1. sezon finalinden sonra başka bölüm görmeyi beklemiyorduk.

Toranaga geri mi dönüyor?!

Dizinin başrol oyuncusu Justin Marks geçen ay Esquire’a verdiği demeçte, “Zor ama şunu söyleyebilirim ki, anlatılacak herhangi bir hikaye olsaydı, en az kitap kadar iyi olması gerekirdi ve bu hikayelerin var olup olmadığını bilmiyorum” dedi.

Shōgun ekibi romanlardan vazgeçip Tokugawa şogunluğunu keşfetmeye devam ederse, 1600’den sonra uyarlanacak çok sayıda Japon tarihi var. Shōgun unvanını kazandıktan sonra Tokugawa önümüzdeki on beş yıl boyunca gücünü pekiştirir. Altmış beş yaşında yeni bir görevi vardır: Şogunluğu başarılı bir şekilde oğlu Hidetada’ya devretmek. Ayrıca John Blackthorne’un muadili William Adams ile de dostluğunu sürdürür. Sonunda, Taikō’nun varisi nihayet reşit olup bir isyana önderlik ettiğinde Osaka Kalesi’ni kuşatmak zorunda bile kalır. Yani Shōgun’un kesinlikle anlatacak daha çok hikâyesi var.

Yapım sürec altı yıldır devam eden ve FX’in bugüne kadarki en pahalı dizisi olan “Shōgun” ilk altı gününde Hulu, Disney+ ve Star+’da dünya çapında 9 milyon izlenme sayısına ulaşarak şirketin uluslararası alanda 1 numaralı genel eğlence dizisi ve Disney yayın platformlarında 1 numaralı FX prömiyeri oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir