1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm
0

Pazartesi akşamlarının sevilen TRT1 dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm ile 25 Ocak Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1’in kısa sürede hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, dün akşam 17. yeni bölümüyle oldukça heyecanlı bir bölüme sahne oldu. Sevilen dizide bu akşamki bölüme Batınililer ile ilgili flaş gelişmeler damga vurdu. Faysal amacı uğruna hareket etmeye devam eder. Nizamülmülk ise olanlarda Hasan Sabbah’ın parmağı olduğunu düşünür. Hasan Sabbah’ın içine düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacağı merak konusu oldu. Sencer’in Başulu’nun intikamı için Markus’un peşine düşmesi son bölümde yer alan çarpıcı gelişmelerden oldu. Heyecanlı anların hemen ardından dizinin yayınlanan yeni bölüm fragmanında Zübeyde Hatun’un sözleri dikkat çekti.

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=CziQCNTa4KI”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=7FtA48Gx92g”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm Özeti

Faysal, hakikatte Batıni davasını Şelemzar’a hâkim kılmak; görünürde İlteber ile akrabalık bağı kurup Şelemzar’daki ticari faaliyetlerine meşruiyet kazandırmak ve Selçuklu’nun üzerine uyguladığı baskıdan kurtulabilmek için Turna ile evlenmek istemişti. Sahip olduğu maddi güçle de İlteber’i bu evliliğe ikna etmeyi başarmıştı. Faysal ile evliliğin eşiğine gelmiş olan Turna ne yapacaktır? İlteber’i bu evlilikten vazgeçirtecek olan sebep ne olacaktır?

Diğer taraftan yakın dostu Eynar’ı öldüren Sencer’den intikam almak için harekete geçen Markus, intikamı için Başulu’yu ağır yaralamıştı. Başulu, aldığı ağır yaradan ötürü kıyısına kadar geldiği ölümden kurtulabilecek midir?

Sarayın içinde Batınilere bağlı tehlikeli bir casus olduğunu anlayan ve en çok da Hasan Sabbah’tan şüphelen Nizamülmülk, Batınilerin mukaddes bildiği Sırlar Kitabı’nı kullanarak bir tuzak kurmuştu. Bu tuzak neticesinde Hasan Sabbah’ı yakalamış ve onun gerçek kimliğini açığa çıkarmayı başarmıştı. Hasan Sabbah içine düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacaktır?

Öte yandan Sencer, Başulu’nun intikamı için Markus’un peşine düşecektir. Selçuklu’nun ve dahi Sencer’in peşine düştüğü Markus, güçlenebilmek için nasıl bir yol izleyecektir? Bunun için Sabbah aracılığıyla Faysal ile nasıl bir ittifak kuracaktır?

Sencer, Faysal’ın aslında bir Batıni olduğunu ve Markus’la arasındaki kirli bağlantıyı öğrenecek midir? Başulu’yu ağır yaralayan ve Korkut Bey’i şehit eden Markus’tan intikamını alacak mıdır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir