1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümü ile devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm ile 18 Ocak Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1’in kısa sürede hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, bu akşam 16. yeni bölümüyle oldukça heyecanlı bir bölüme sahne oldu. Sevilen dizide bu akşamki bölüme Hasan Sabbah ve Nizamülmülk arasındaki çekişme damga vurdu. Hasan Sabbah, Nizamülmülk ve Sencer’in şüphelerine neden oldu. Diziye baş hatun olarak Zübeyde Hatun katıldı. Zübeyde Hatun ile Uyanış Büyük Selçuklu ‘da taşlar yerinden oynayacak gibi görünüyor. Sırlar itabı korkusuyla Hasan Sabbah beklenmedik hamlelerde bulunur. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 16. bölümüyle ekranlara geldi. Sevilen dizide gözler şimdi 17. yeni bölüm fragmanına çevrildi.

Uyanış: Büyük Selçuklu 16. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=CQ5M0X2SZBk”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=tzOJTD7ycFY”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 17. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=IrMaLXDO61Q”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 16. Bölüm Özeti

Hasan Sabbah, yapmaya mecbur olduğu eylemler neticesinde Nizamülmülk ve Sencer’in şüphelerini üzerine çekmişti. Son olarak; başında olduğu Batıni teşkilatlanmasının birçok sırrını içinde barındıran Sırlar Kitabı’nın Selçuklu’nun eline geçmek üzere olduğunu bilen Hasan Sabbah, bizzat harekete geçmiş ve kitabı Sencer’den önce bulmayı başarmıştı. Ne var ki; kitabı kurtardığı sırada, Sencer’e yakalanmıştı. Sencer, Hasan Sabbah’ın sırrını açığa çıkarabilecek midir? Hasan Sabbah üzerine yöneltilecek olan kuvvetli suçlamalardan kurtulabilecek midir?

Öte yandan Elçin, Terken’in işlediği tüm suçları canı pahasına Melikşah’a anlatmıştı. Suçları aşikâr olmak üzere olan Terken, içine düştüğü bu durumdan nasıl kurtulacaktır? Adının karıştığı affedilemez suçlar neticesinde başhatunluk makamından azledilecek olan Terken’in yerine geçecek olan yeni başhatun kim olacaktır? Gelecek olan yeni başhatunla birlikte saraydaki dengeler hangi yönde değişecektir?

Şelemzar madenlerini eline geçirmeyi başarmış olan Faysal, Selçuklu Devleti’nin dikkatini üzerine çekmişti. Son olarak Rüstem’in madenlerine ait altının yük taşıyan arabalardan çıkmış olması Tapar’ı kendisine karşı kışkırtmış ve Tapar tarafından cezalandırılmıştı. Faysal kendisine yöneltilen şüphelerden ve uygulanan baskıdan kurtulabilmek için nasıl bir yol izleyecektir?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir