1. Ana Sayfa
  2. Bölüm İncelemeleri

Arrow 1. Sezon 19. Bölüm İncelemesi

Arrow 1. Sezon 19. Bölüm İncelemesi
0

Kısaca Arrow 1. Sezon 19. Bölüm‘ü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir” ]

Central City’den Misafir Geliyor!

Central City‘den meta-insan bir misafir Starling City‘ye suç işlemeye geliyor.

Roy, Hapise Giriyor!

Oliver, hala Roy‘un Arrow olmadığını Komiser Lance‘e söylese de Lance, ona inanmaz. Oliver ve Thea’nın bilinen her mekanına baskın verir. Ama bir şey bulamaz. Bu arada Roy, Oliver ile konuşur. Roy, ona daha önce hayatını kurtardığını şimdi de kendisinin Oliver’ın hayatını kurtaracağını söyler. Bu arada Roy hapise atılır.

Hong Kong’da İşler Karışır!

Komiser Lanceve Komiser Lance, Komiser Lance‘tan çıkış planları yaparken Komiser Lance‘a saldırmayı planlarlar. Oliver, Waller’a almaya giderken onu yaralı bulur ve Komiser Lancehaftalardır yaralı olduğunu ve ellerinde esir olduğunu söyler. Ve komutanın bir saldırı planladığını ve kendisi içinde aşı geliştirdiğini söyler.

Oliver, Merlyn ile Konuşur!

Malcolm Meryln, Oliver‘a Ra’s Al Ghul‘un teklifini kabul etmesi, sıranın yakınlarına geleceğini söyler.

Lance, Arrow İnini Basar!

Komiser Lance, Oliver’ı sıkıştırmaya devam eder. Ve barın altındaki sığınağı basar. Ama sadece Roy’un parmak izini bulurlar.

Meta-İnsana Karşı Ray Palmer-ATOM!

Misafir meta-insana karşı Oliver, Ray’den yardım ister. Ray Palmer, teknolojileri ile onu bulur. Fakat ilk kapışmada ağır bir yenilgi alır.

Roy, Hapishanede Saldırıya Uğrar!

Roy, girdiği hapiste mahkumlar tarafından saldırıya uğrar ve sırtından bıçaklanır.

Lance, Thea’nın Evinde!

Lance, bu seferde Thea’nın evine baskın verir. Fakat, Roy’un saldırıya uğradığı haberi gelir. Thea, Oliver’a söyler. Oliver ise onu kaçırmak ister, fakat Diggle ve Felicity onu durdurur.

Oliver, Maseo ve Tatsu Aşıları Çalar!

Oliver, Maseo ve Tatsu komutanın geliştirdiği aşıları çalmak için, saklandıkları yere giderler ve aşıları çalarlar.

Lance, Roy’u İkna Aşamasındadır!

Lance, Roy ile tekrar konuşmaya gider. Fakat Roy, ikna olmaz. Polisi öldürdüğünü ve cezasını çekmesi gerektiğini düşünür.

Felicity, Meta-İnsanın Peşinde!

Felicity, meta-insanı tuzağa çekmek için iş başındadır. Fakat, meta-insan onu yakalar. Ray ile konuşur.

Ray ve Oliver İş Başında!

Oliver, Felicity için dışarı çıkmak ister. Fakat hem Ray hem Diggle onu engeller. Ama Ray, onun yardım edebileceğini düşünür. Teknolojisini konuşturur. ATOM kıyafeti ile Ray gider. Ama kontrol Oliver’dadır. Fakat bir terslik olur ve teknoloji bozulur. Ama Oliver, kulaklık ile ona söylediklerinden sonra Ray, durumu kontrol altına alır ve meta-insanı etkisiz hale getirir.

Hapiste Roy’a Tekrar Saldırı Olur!

Roy, yine tehlikededir ve bıçaklanır. Ve ölür. Oliver kendini suçlarken o sırada Roy çıkar gelir. Ve hepsinin bir plan olduğunu söyler. Ama Roy, gitmek zorunda olduğunu söyler. Vedalaşır ve gider.

Thea, Tehlike’de!

Thea, olanlardan habersiz üzüntü ile içki içerken, Ra’s Al Ghul onu ziyaret eder. Ve dövüşmeye başlarlar. Thea kılıçla yaralanır.

Ray, Meta-İnsanı Cisco’ya Teslim Eder!

Ray, meta-insanı yakaladıktan sonra Central City’ye giderek onu Cisco‘ya teslim eder. Ve hapise tıkarlar.
[/wpspoiler]

Oliver, hala Roy’u kurtarmak istemesi, arkadaşlarını ne kadar sevdiğini gösteriyor. Ve özellikle bölümün ilk dakikalarında karakolda Roy ile Oliver konuşması bence duygusaldı. Diğer taraftan da Ray Palmer‘ı giderek sevmeye başladım. Oliver’ın da dediği gibi bence de Felicity ile akraba çıkması gayet normal olurdu. Çünkü hem şaşkın hem de budala biri. Ama Oliver’ın Ray’e Ray’in de Oliver’a yardım etmesi güzeldi. Ve ikinci kapışma sırasında Oliver’ın Ray’e söyledikleri gerçekten güzeldi. İlerde ne olur bilmiyorum ama, Ray ve Oliver, Felicity yüzünden kapışabilirler bence.

Lance ise sinir bozmaya devam ediyor. Birinci madem sevmiyordun, neden onu resmi olarak tanıdın? Tamam asıl sebebi Sara‘nın ölmesi idi ama, bence fazla kaşınmaya başladı. Hong Kong yani flashbackler ise giderek heyecanlı olmaya başladı. Sadece bir tahmin ama bence önümüzdeki sezon Oliver, Hong Kong’tan sonra Rusya’yada gidecek gibi geliyor.

Roy, yetenekleri hapiste de gösterdi. Hem de elleri bağlı iken 4-5 adamı hakladı. Gerçi oyun olduğu sonradan ortaya çıktı ama, yine de güzel sahnelerdi. Açıkçası Roy’u özleyeceğiz gibime geliyor.

Thea, Ra’s Al Ghul ile kapıştı ama dayanamadı. Ölür mü derseniz bilmiyorum. Ama ölmesini istemem. Hatta abisiyle birlikte çalışsın da isterim yani.

Son bir şey daha. Her şey iyi güzel ama, şu dublör olayına canım çok sıkılıyor. Tom Cruise bile dublör kullanmazken bunlar kullanıyor. Tamam kullansınlar ama montaj sırasında bari düzeltsinler. Bugüne kadar elli tane dublör kullanımı bariz şekilde gösterebilirim sizlere!

Arrow 3. Sezon 20. Bölüm Fragman:

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap