0

Kısaca Arrow 3. Sezon 21. bölümü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir! (İzlemeyenler İçin)” ]

Oliver Queen Öldü!

Şeytanın yeni varisi ve yeni Ra’s Al Ghul olan Oliver Queen, kimliğini kaybetti. Ra’s Al Ghul, Oliver Queen’e 3 haftalık ağır bir program uygulayarak onun geçmişini silmeye çalışır. Bunda da başarılı olur. Oliver Queen, artık başarılı bir ölüm silahıdır. Ona uygulanan program ve verilen bitkisel otlar ile artık yeni Ra’s Al Ghul olmak üzeredir. Bu arada ölülerin evi olarak bilinen yere giderler ve Ra’s Al Ghul, bugüne kadar durduramadığı ya da durdurmakta geç kaldığı kişi olarak Damien Dark‘ı gösterir.

Ra’s Al Ghul, Yeni Ra’s Al Ghul’u Starling’e Gönderir!

Yeni Ra’s Al Ghul’un önündeki tek engel olan Nyssa için Ra’s Al Ghul, onu Starling‘e Nyssa’yı getirmesi için gönderir. Laurel, Oliver‘ın Yeni Ra’s olduğunu Nyssa’ya yeni söylemiştir. Ve Nyssa, neler olacağını bilmektedir. Kendisinin peşine düşeceklerini ve öldüreceklerini bildiği için hazırlık yapmaya çalışır.

Laurel, Diggle’dan Yardım İster!

Laurel, Nyssa için Diggle ve Felicity‘den yardım ister. Ve Oliver’ın artık öldüğünü, ona uygulanan programlar beyninin yıkandığını söyler Nyssa. Fakat ne Felicity ne de Diggle inanmak istemez. O yüzden yardımı reddederler.

Thea, Malcolm ile Konuşur!

Thea, olanları Malcolm‘a anlatır. Ondan yardım ister.

Nyssa ve Yeni Ra’s Karşı Karşıya!

Nyssa ve Yeni Ra’s karşı karşıya gelmişlerdir. Yeni Ra’s (Oliver) Nyssa’yı öldürmek üzereyken Diggle ve Laurel gelir. Laurel, Cisco‘nun icadı olan ses cihazını kullanır. Ve Oliver kaçar.

Yeni Ra’s (Oliver), Lyla’yı Kaçırır!

Yeni Ra’s, Nyssa’yı koruyanlar olduğunu bildiği için farklı bir hamle yaparak, Lyla‘yı kaçırır. Diggle’ı arayarak Nyssa’yı istediğini söyler. Diggle, Nyssa’yı bulur ve onu teslim etmek için Laurel ve Felicity ile Yeni Ra’s’ın yanına giderler. Nyssa’yı verip Lyla’yı alır. Ama bir planları vardır. Ama, çok dayanamazlar. Yeni Ra’s Al Ghul, Diggle’ı öldürmek üzereyken Thea, ok ile kolundan onu vurarak durdurur.

Hong Kong’ta İşler Karışır!

Virüsün olduğu şişeyi yere düşüren Oliver, ne yapacağı bilmeksizin çaresizdir. Virüs yayılmaya başlar. Bu sırada ordudan askerler tedav diye virüsü insanlara vermeye başlar. Oliver, Maseo ve Tatsu onları durdurur ve Akio‘yu almak için geri dönerler. Şehirden ayrılmak üzereyken Akio’ya da virüsün bulaştığını görürler.

Arrow Takımı Çaresiz!

Sadece 3 kişi kalan Arrow Takımı çaresiz durumdadır. Bir yandan şehirle ilgilenmek zorundayken diğer yandan çaresizce Oliver’ın kayboluşunu izlerler.

Thea, Çok Üzgün!

Roy’un yaşadığını bilmeyen ve abisini tekrar kaybeden Thea, çok üzgündür. Evde otururken Felicity gelir. Daha fazla dayanamayan Felicity, Roy’un ölümünün sahte olduğunu ve yaşadığını anlatır. Adresini verir. Va gidip onunla yeni bir hayat kurabileceğini söyler.

Nyssa, Nanda Parbat’ta!

Nyysa, Nanda Parbat‘ta Ra’s Al Ghul’un karşısındadır. Fakat Ra’s başka bir şey aramaktadır. Aradığı şeyi Nyssa’nın kılıcının arkasında bulur. Yeni Ra’s, Nyssa’yı öldürmesini söyler. Yeni Ra’s tam öldürmek üzereyken onu durdurur ve eğitiminin tamamlandığını söyler. Daha fazla kana gerek olmadığını söyleyip, Nyssa’yı ayağa kaldırarak Yeni Ra’s ile Nyssa’nın evlenmesini gerektiğini söyler.

Ra’s Al Ghul, Yeni Ra’s Son Bir Görev Verir!

Ra’s Al Ghul, Yeni Ra’s son bir görev vererek, geçmişiyle birlikte evini de silmesi gerektiğini söyler. Hong Kong’ta kullanılan AlfaOmegayı Yeni Ra’s’a vererek Starling City‘ye yaymasını söyler.[/wpspoiler]

Arrow 3. Sezon 21. Bölüm İncelemesi:

Arrow’un bu bölümü yine sezonun en iyi bölümlerinden biri olmaya adaydı. Özellikle giriş sahnesindeki Oliver Queen’i öldürmek için yapılan programlar tam yerindeydi. Nanda Parbat’ta iken John Diggle’ı bir anda Oliver’ın önüne attıklarında yok artık dedim. Üstüne Oliver’da onu öldürünce çok fenaydı anlatamam yani. Ama sonradan anladık ne olduğunu.  Ra’s Al Ghul’un geçmişinden de bir parça öğrenmiş olduğumuz bu bölümde Oliver Queen’in ölüşünü Yeni Ra’s Al Ghul Al Sah-Him’in doğuşunu izledik bir anlamda.

Bir de Damien Dark olayı var tabiki. Ra’s, durduramadığım tek kişi derken ne demek istedi anlamadık ama hakkında çeşitli rivayetler var. Talia’nın oğlu olduğu söyleniyor. Yine H.İ.V.E isimli kurumun başında olduğu söyleniyor.

Diggle’ın evinde yenen yemekte duygusal anlardı. Sonuçta Laurel’ı da sayarsak sadece 3 kişi kaldı koskoca Arrow Takımı. Ona rağmen şehri korumaya da devam ediyorlar. Laurel ile Nyssa arasında duygusal bir bağ başlar mı bilemem ama ona yardım etmeleri de güzeldi. Özellikle Felicity kameradan Oliver’ı izlerken çok iyiydi. İnanamadılar resmen. Hong Kong’ta da işler karıştı. Akio hastalandı. Sanırım Maseo ve Akio sahnesine yaklaştık. Önümüzdeki bölümde görebiliriz diye düşünüyorum. E tabi birde Alfa-Omega Starling City versiyonu var. Acaba Maseo biliyor mu? Bilmiyorsa ne tepki verecek? Bu da merak konusu.

Felicity, dayanamayıp Thea’ya Roy gerçeğini anlattı. Resmen git dedi buradan. Fakat görünen o ki Thea, Speedy olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Önümüzdeki sezon onu Speedy olarak görebiliriz belki.

İşin aslı Oliver resmen evrim geçirdi. Ona verilen eğitim ile hem bambaşka biri oldu hem de şu anda karşısında kimse duramaz konumuna geldi. Ve Lyla’yı takasında Thea’yı orada görmek açıkçası bizleri mutlu etti.

Nyssa ve Oliver mı? Yok artık dedim. Sanki Oliver’da öyle dedi ama biz duyamadık. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak?

Not: Ben Oliver’ın bu kadar değiştiğini düşünmüyorum. Bilenler bilir, The Flash 1×22‘de Al Sah-Him’i yani Oliver’ı Flash’a yardım ederken görüyoruz. Ben şu anda sadece oyun oynadığını düşünüyorum. Zaten evlenme olayının olduğunu sahnede verdiği tepki de şaşkın bir durumdu.

Arrow 3. Sezon 22. Bölüm Fragmanı:

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir