1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Aziz 5. Bölüm

Aziz 5. Bölüm
0

Cuma akşamlarının sevilen dizisi Aziz yeni bölümleri ile Show TV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Başrollerinde Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas’ın yer aldığı Aziz 5. Bölüm ile 3 Aralık Cuma akşamı Show TV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay yayın hayatına Show TV ekranlarında başlayan Aziz dizisi yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Aziz dizisinin 4. bölümünde Adem, babasının sakladığı büyük sırra bir ulaşır. Ancak ikilemde kalmıştır. Bu sırrı babasına karşı kullanıp Dilruba ile evlenmek mi, yoksa hakkı olanı Aziz’e vermek mi? Atölyesini açmak için hazırlanan Aziz’i zor bir yolculuk beklemektedir.

Aziz 5. Bölüm Fragmanı

Aziz 4. Bölüm Özeti

Aziz, atölyesini büyük bir coşkuyla açmayı başardı. Halı atölyesinin adını “Zülfikar” koyan Aziz, bu düşüncesiyle herkesi duygulandırdı. Atölyenin açılışında Aziz, Efnan’a hediye verirken bu anlar ikilinin birbirine yakınlaşmasına sebep oldu. Efnan’ın daha önce görüp beğendiği bir ayakkabıyı ona hediye eden Aziz, bu hareketiyle Efnan’a büyük bir sevinç yaşattı. İkilinin bu anlarına şahit olan Dilruba’nın ise öfkeli bakışları dikkat çekti. Aziz, Dilruba ve Efnan arasında yaşanacaklar izleyicide şimdiden büyük heyecan yaratırken bölümün bir diğer sürprizi ise Kenan’ın Aziz’in kardeşi olduğunun öğrenilmesiyle yaşandı. Açılışı uzaktan izleyen Kenan’ın, Aziz’e “Kardeşim” demesi izleyiciyi şoke etti.

Fransız hükümeti, Aziz’in atölyesini açabilmesi için ondan 50 altın istedi. Pierre, Aziz’in bu büyük bedeli ödeyemeyeceğini düşünürken Aziz, Mehmet Ağa’nın kefil olmasıyla bankadan kredi aldı. Bu sırada Galip Payidar, Aziz’e destek olan tüm işçilerin evine haciz gönderdi. Bunu duyan Aziz, bankadan aldığı krediyi işçilerin mallarını kurtarmak için kullanırken Mehmet Ağa, Aziz’in bu yardımını hoş karşılamadı. Adem’i aslında Dilruba’nın vurduğunun ortaya çıkması Payidar ailesinde büyük yankı uyandırdı. Bunun üzerine Handan Hanım’la ilişkisini bitiren Galip Bey, Dilruba ile Adem’in ilişkisini de sonlandırdı. Dilruba’dan ayrılmak istemeyen Adem, babasına meydan okurken baba-oğul arasında gerilim arttı. Kenan’ın da dolduruşuyla harekete geçen Adem, Galip Bey’in kasasında Edip Payidar’ın yazdığı mektubu buldu. Mektupta, Edip Bey’in tüm mallarını Aziz’e bıraktığı ve bir oğlu daha olduğu yazıyordu. Tüm gerçekleri öğrenen Adem, mektubu kullanarak Dilruba’yla yeniden barışmalarını sağlaması için babasını tehdit etti. Aziz, 50 altını bulabilmek için ne yapacağını düşünürken Efnan’ın aklına bir fikir geldi. Tüm işçiler birlik olursa, paranın denkleşeceğini ve atölyenin açılabileceğini söyledi. Tüm işçiler ellerinde ne varsa ortaya koydu ancak istenilen para denkleşmedi. Atölye için umutlar tükenirken Ankara’dan büyük yardım geldi. Mustafa Kemal Atatürk, Aziz’e maddi destek gönderdi. Ankara’dan gelen temsilci, Atatürk’ün selamı olduğunu ve Hatay’ın uyanma vaktinin geldiğini söyleyerek Hatice Ana’ya bir çanta dolusu para teslim etti. Hatice Ana, parayı Aziz’e teslim etti. Delege Pierre’in karşısına çıkan Aziz, 50 altını eksiksiz vererek ilk zaferini kazandı ve atölyesini açmayı başardı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir