1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Syfy’dan Yeni Dizi “Chucky”

Syfy’dan Yeni Dizi “Chucky”
0

Merakla beklenen Chucky dizisinin haklarını Syfy platformu satın aldı.

İlki 1988’de gösterime giren “Child’s Play” serisinden uyarlanan dizi, filmlerde de imzası bulunan Don Mancini tarafından ekrana uyarlanacak. Pilot bölüm onayını alan dizi, seri katil Charles Lee Ray’in ruhu tarafından ele geçirilen oyuncak bebek Chucky’yi takip edecek.

Dizinin sorumlusu Mancini, projeyi şöyle tanımladı: “Uzun zamandır Chucky’i ekrana taşımayı bekliyoruz ve Syfy bunun için en uygun yer. Dizi, seriye yeni bir soluk getirecek. Chucky’nin karakterini, televizyon dizisi formatında daha derinlikli bir şekilde keşfedeceğiz ve otuz yıldır devam eden özgün bakış açısına sadık kalmaya devam edeceğiz.”

Chucky serisinin yürütücü yapımcı kadrosunda David Kirschner ve Nick Ancosta görev yapıyor.

Syfy’ın pilot bölüm onayı verdiği projeler arasına “Cipher” ve “(Future) Cult Classic” de katıldı. “Cipher” beyni, gizli bir ordu teknolojisi tarafından ele geçirilen 13 yaşındaki bir oyun bağımlısını izliyor. Çocuk ve babası kendilerini yapay zeka üzerinden ilerleyen büyük bir savaşın içinde buluyorlar. Dizinin senaryosunu Allison Miller kaleme alırken yapımcılığını David Gordon Green, Danny McBride, Jody Hill ve Brandon James üstlenecek.

Kara komedi türündeki “(Future) Cult Classic” ise günümüzün 18 yıl sonrasında geçecek ve 90’lar filmlerindeki bir seri katilin peşine düşen bir grup genci takip edecek. Dizinin senarist koltuğunda Shay Hatten var.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir