Bozkır Arslanı Celaleddin 2. Bölüm
0

Yeni dizisi Bozkır Arslanı Celaleddin 2. Bölüm ile Cuma akşamları ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Bozkır Arslanı Celaleddin 2. Bölüm ile 28 Mayıs Cuma akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Bozkır Arslanı Celaleddin, aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle izleyicisini ekrana kilitleyecek. Dizinin birinci bölümünde; Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile dengeleri değiştirecek. Cengiz Han’ın, bey babasını katledip esir ettiği güzeller güzeli Kutlu Bike’yi infaz etmesine engel olan Celaleddin, Cengiz Han tarafından ölümcül bir sınava tabi tutulacak.

Bozkır Arslanı Celaleddin 2. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=JXMuMxQSg40″]

Bozkır Arslanı Celaleddin 1. Bölüm Özeti

Harzemşahlar Devleti’nin son hükümdarıdır. Alaaddin Muhammed’in oğludur. Celaleddin Harezmşah’ın babası Harezmşah Alaaddin Muhammed, annesi Hint bir cariye olan Ayçiçek Hatun’dur. Doğum tarihi bilinmemekte olup, asıl adı Mengüberti, Mengübirtî’dir. Celaleddin kendisinin lakabıdır. Babasının yanında uzun yıllar bulunmuş ancak Kıpçak asıllı bir anneden doğan kardeşi Uzlagşah veliaht tayin edilmiştir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir