1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Elon Musk Dizisi HBO Ekranlarına Geliyor

Elon Musk Dizisi HBO Ekranlarına Geliyor
0

HBO, Elon Musk’ın SpaceX ve Falcon 9 macerasını dizi haline getiriyor. Mini dizi olarak planlan yapım, Elon Musk hakkındaki bir kitaptan uyarlanacak.

Dünyanın en popüler ücretli televizyon kanallarından olan HBO, Elon Musk tarafından kurulan uzay keşif şirketi SpaceX hakkında bir mini dizi geliştiriyor. Altı bölümlük “SpaceX” dizisi, Ashlee Vance’in “Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future” kitabına dayanacak. Dizi, Musk’ın, insanlığı çok gezegenli bir tür yapma hayali peşinde koşarken, ilk SpaceX roketini inşa edip yörüngeye fırlatan ve Pasifik Adası’nda çalışan mühendis ekibinin nasıl seçildiğine odaklanacak.

Edinilen bilgilere göre Musk’ın hayatını konu alan dizi, sadece 6 bölümden oluşacak. Bu bağlamda yapımın bir “mini dizi” olarak karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz. HBO‘nun yeni dizisi, ilerleyen günlerde daha fazla detayla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ne zaman yayınlanacağı ya da kimlerin oynayacağı gibi detayların önümüzdeki günlerde kesinlik kazanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir