Into the Night
0

Netflix’in yeni dizisi Into the Night dizisi, konusu, oyuncuları, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix dizisi, Mehmet Kurtuluş, Yüksek İrtifa yüksek gerilim dizi, yorumları, hangi ülkenin dizisi gibi aramalarınıza sitemizden yanıt bulabilirsiniz.

Into the Night Başladı

Bilim-kurgu, gizem ve gerilim öğelerini harmanlayan Netflix‘in ilk orijinal Belçika dizisi “Into the Night” ilk sezon bölümleri ile 01 Mayıs 2020 Cuma günü izleyiciyle buluştu.

Güneşin gizemli bir şekilde önüne çıkan her şeyi ve herkesi yok etmeye başladığında Brüksel’den kalkan bir gece uçağının yolcularının ve mürettebatının sürekli batıya ve geceye doğru uçarak hayatta kalmaya çalışmasını konu edinen yapımın ilk sezonu, süreleri 35 ila 41 dakika arasında değişen 6 bölümden oluşuyor.

Into the Night Hakkında

Netflix’in yeni yayına giren dizi olan Into the Night, Belçika yapımı orjinal dizisidir. 6 bölümden oluşan dizi Jacek Dukaj’ın The Old Oxolotl adlı eserinden uyarlandı. Yönetmenliğini İnti Calfat ve Dirk Verheye yapıyor. Dizinin tasarımını ise Jasın George yaptı. 1 Mayıs 2020 itibari ile Netflix’te seyirci ile buluştu.

Into The Night Ayaz Karakteri Mehmet Kurtuluş Kimdir?

Mehmet Kurtuluş, 27 Nisan 1972 yılında Uşak / Türkiye’de dünyaya geldi. Ailesi kısa bir süre sonra çalışmak için Almanya’ya göç etti. Ardından kendisi gibi oyunu olan kardeşi Tekin Kurtuluş dünyaya geldi. Krdeşi ile çocukluğunu Almanya Salzgitter ve Lower Saxony’degeçirdi. İlk oyunculuk hayali lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katılması ile başladı. 1991 yılında lise eğitimini tamamlayan Kurtuluş, tiyatro oyunlarında sahne almaya devam etti.
2018 yılında ilk Netflix Türkiye yapımı dizi Hakan Muhafız’da rol alan oyuncu 2020 yılında da Netflix Belçika yapımı Into the Night (Yüksek İrtifa Yüksek Gerilim) dizisinde Ayaz karakterine hayat verdi.

Into the Night dizi konusu

6 bölümden oluşan dizi, Dünya’da yaşanan kozmik bir felaket sonrası farklı yaşlardan ve ülkelerden gelen bir grup insanın yer aldığı bir uçakta yaşananlara odaklanıyor. Güneş ışınlarının birden bire ölümcül bir hale geldiği bu evrende bir gece uçuşu yapan uçağın sürekli olarak batıya uçuşunu ve bu süreçte yaşananları anlatıyor.

Silahlı bir adam geç saatteki Moskova uçağına zorla girince, aynı uçakta yolculuk eden eski askeri pilot Sylvie kokpittekilere yardım etmeye karar verir. Tamirci Jakub, bundan sonra yapılacaklarla ilgili diğerleriyle çatışır. Buldukları Wi-Fi sinyali, felaketle ve bazı yolcularla ilgili tedirgin edici yeni bilgiler sunar. Grup, bir dizi mekanik krizle uğraşırken Terenzio, Mathieu’nün otoritesine meydan okur. Horst başka bir uçakla bağlantı kurar. Rik, Ayaz’ın kaderini belirleyecek bir mahkeme kurar. Terenzio, bir NATO sığınağına dair söylentileri açıklar. Sylvie, Mathieu’nün akıl sağlığından endişe duymaya başlar. NATO’nun genel merkezinde çıkılan görev, dramatik bir şekilde gelişir. Laura ve Horst tıbbi bir acil duruma müdahale eder. Jakub ve Osman yakıt sorununu çözmeye çabalar. Grup, şafak sökmeden önce güvenli bir yere ulaşmak için umutsuzca son bir hamle yaparken gerilim doruk noktasına ulaşır.

Into the Night Bölümleri

Jacek Dukaj’ın 2015 yılında yayımlanan çok satan The Old Axolotl isimli romanından esinlenerek hazırlanan dizinin bölümleri şöyle sıralanıyor:

– 1. bölüm: “Sylvie” (41 dakika)
– 2. bölüm: “Jakub” (38 dakika)
– 3. bölüm: “Mathieu” (35 dakika)
– 4. bölüm: “Ayaz” (37 dakika)
– 5. bölüm: “Rik” (37 dakika)
– 6. bölüm: “Terenzio” (37 dakika)

Into the Night Oyuncuları Ve Yapım Kadrosu

Jason George’un (The Protector, Narcos) senaryosunu kaleme aldığı yapımın oyuncu kadrosunda Pauline Etienne (Sylvie), Laurent Capelluto (Mathieu), Stefano Cassetti (Terenzio), Mehmet Kurtuluş (Ayaz), Babetida Sadjo (Laura), Jan Bijvoet (Rik), Ksawery Szlenkier (Jakub), Vincent Londez (Horst), Regina Bikkinina (Zara), Alba Gaïa Bellugi (Ines), Nabil Mallat (Osman) gibi isimler bulunuyor. Görüldüğü üzere Into the Night’ta Türkiye dahil çeşitli ülkelerden oyuncular bir araya gelmiş durumda.

Inti Calfat & Dirk Verheye ikilisinin yönetmenliğini üstlendikleri dizinin yürütücü yapımcı kadrosu showrunner Jason George ile birlikte Tomek Baginski (The Witcher, The Cathedral) ve Jacek Dukaj’dan oluşuyor.

Into the Night Tanıtım Fragmanı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir