Mr. Robot 1. Sezon 1. Pilot Bölüm İncelemesi
5

mr. robot

[wpspoiler name=”Spoiler İçerir!” ]

Elliot, Karanlıkta!

Elliot, kendini takip edildiğine inandırmıştır ve herkesten kuşku duymaktadır.

Hackerlık Kutsal Bir Meslektir!

Elliot, çocuk istismarı (çocuk *****) yapan birinin tüm bilgilerini ele geçirmiştir. Ve bunu kullanarak o kişiyle irtibata geçer ve herşeyi anlatır. Bilgileri polise vermeme karşılığında para ister. Fakat karşısındaki kişi bunu reddeder. Fakat Elliot, parayı almaz ve çoktan polise haber vermiştir.

O Sadece Bir Siber Güvenlik Mühendisi!

Elliot, gündüzleri bir şirkette siber güvenlik mühendisi olarak çalışmaktadır. Geceleri ise bir hacker, bilgisayar korsanıdır. Fakat amacı düzeni sağlamaktır.

Angela ve Elliot!

Angela, Elliot’un çocukluk arkadaşıdır. Aynı şirkette çalışmaktadırlar. Ayrıca Angela bazen sinirlerine hakim olamamaktadır. Şirketteki müdürleri Gideon, sızılan ağı temizlemesi için Elliot’u görevlendirmiştir.

Elliot çok farklı biridir. Bir şirkette çalışmaktadır. Fakat işini ve çalıştığı yeri sevmez. Tabi bu konuda Angela’ya yalan söylemektedir.

Elliot, Psikoloğa Gitmektedir!

Elliot, sorunları düzeltebilmek adına psikolağa gitmektedir. Fakat, aklı orada da farklı çalışmaktadır. Psikoloğun tüm bilgilerini ele geçirmiştir.

Elliot, Gerçekten Çok Farklı!

Elliot, dışarıda insanlara normal biri gibi gözükse de hacker olmasının yanı sıra hem sisteme karşıdır hem de hayatı alt üst durumdadır. Morfin kullanmaktadır. Geceleri uyuyamaktadır.

Şirketin Sunucularına Saldırı Var!

Elliot, başka bir iş üstündeyken Angela’dan telefon gelir. Yeni anlaştıkları şirketin sunucularına yine saldırı vardır. Elliot, her ne kadar gizlese de bu hoşuna gitmiştir. Fakat olay çok ciddidir. Elliot, kendilerini savunurken virüsün yayıldığını farkeder. Gideon’a bir öneri verir.

Elliot, saldırıyı durdurmayı başarır. Hatta saldırının bilgilerini de bulur.

Saldıranlar, Elliot ile İrtibata Geçiyor!

Elliot, her zaman kullandığı metroda iken birisi onunla irtibata geçer. Sonra kullandıkları merkeze götürür. Grubun adının Mr. Robot olduğunu öğrenir. Dönüşte araştırmaya başlar. Fakat hiçbir şey bulamaz. Adamlar tam bir hayalettir. Ama polise ihbar etmeye yetecek delili olduğunu düşünür ve dosyayı hazırlar.

Elliot, Mr. Robot’un Mekanına Gider!

Elliot, mekana tekrar gider. Fakat, ondan kök dizine erişim izni isterler. Amaçlaro dünyayı değiştirmektir. Buna Evil Corp‘tur. Yani Elliot’un sunucusunu koruduğu şirket. Ve Terry Colby’nin FBI tarafından tutuklanması için, saldırıyı onun düzenlediğini düşündürmek için onun bilgilerini sunucuya yerleştirmesini ister.

Evil Corp, Angela’yı İstemez!

Evil Corp yöneticileri Angela’yı istemezler. Elliot’tan saldırıyı kimin yaptığını öğrenmesini isterler. Elliot, Mr. Robot’takilerin istediğini yapmak istemese de Angela’dan sonra bunu yapar ve dosyayı FBI’a verir.

Evil Corp Yöneticileri Tutuklanır!

Elliot, başarmıştır ve Evil Corp yöneticileri tutuklanmıştır. Elliot çok mutludur. Fakat bir süpriz vardır. Tyrell Wellick, Elliot’u adamlarına aldırtmıştır.[/wpspoiler]

Mr. Robot 1. Sezon 1. Pilot Bölüm İncelemesi Sonraki Sayfada>>>>

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. son zamanlardadaki dizelin çoğu karekter olarak bir birlerine yakın özellikler taşıyor benim anladığım kadarı ie sıra dışı sahneleri ön plana çıkarmaya çalışmışlar.

  2. Son zamanlarda izlediğim en ilginç ve beğenimi toplayan dizi.

  3. İzleyemedim bende ama gelen feedbackler güzel olduu yönünde bakalım bekleyip göreceğiz. umarız beklentiler boşa çıkmaz

  4. imdb puanı da cok yüksek verilmiş zaten. Demekki başarılı. İzleyip daha sonra detaylı yorumları görmek lazım.

  5. Haz 8, 2015

    ben daha izleme imkanı bulamadım pilot bölümü ama yorumlarınıza dayanarak mr. robot güzel bir seri olacak gibi görünüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir