1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm
0

TRT1 kanalının sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümü ile devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm ile 1 Şubat Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 18. son bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Başrollerinde Buğra Gülsoy, Ekin Koç ve Hatice Şendil’in yer aldığı dizinin yeni bölümünden ön izleme sahnesi yayınlandı. Son bölümde; saldırıya uğrayan Başulu’ya Melikşah’ın teşvik etmesiyle geçmiş olsun için giden Zübeyde büyük bir sürprizle karşılaşmıştı.
Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 18. son bölümünde; Zira Sencer’in annesi diye gittiği Başulu, yıllar önce saraydan sürgün edilmiş Kıpçakların kızı Başulu’dan başkası değildi. Başulu’yu gördüğü ilk anda tanıyan ve sırrı öğrenecek olan Zübeyde’nin tutumu ne olacaktır? Paydaşı oluverdiği bu tehlikeli sırrı Melikşah’a açacak mıdır? Uyanış Büyük Selçuklu 18. son bölüm özeti.

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=nwOu4vQEQfo”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=sybEAZOZPK0″]

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm Özeti

Zübeyde’nin saraya gelmesiyle saraydaki dengeler Terken’in aleyhine değişmiş, hem başhatunluk makamından olmuş hem de Melikşah’tan uzaklaşmak zorunda kalmıştı. Terken’i içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak olan müjde ne olacaktır?

Başulu’yu ağır yaralayan, Korkut Bey’i şehit eden ve birçok masum insanın kanına giren Markus, Sencer’in intikamından nasıl kurtulacaktır?

Diğer taraftan Hasan Sabbah, peşine düşen Melikşah ve Nizamülmülk’ün gazabından kurtulmak için uçurumdan ölüme atlamıştı. Hasan Sabbah’ı pençesine düştüğü ölümden kurtaracak olan kişi kim olacaktır? Nasıl kurtaracaktır?

Sencer’in Faysal’dan alıp devlet adına el koyduğu altınlar onu haçlılara götürecek midir? Bu yolla Faysal’ın bir hain olduğu ortaya çıkacak mıdır? Haçlılar, Faysal’ın elinden alınan altınlarını Selçuklu’dan hangi yolla alacaklardır?

İlteber, Turna’nın içler acısı halini görüp kızının Faysal’la evlenmesine izin vermemişti. İlteber, Turna’nın Sencer ile evlenmesine müsaade edecek midir? Turna ile Sencer’in arasına giren soğukluğun sebebi ne olacaktır?

İlginizi Çekebilir
Akrep-bolum-11

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir