1. Ana Sayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm
0

TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni bölüm ile devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm ile 16 Kasım Pazartesi akşamı Trt 1 ekranlarında yayınlanacak.

TRT’nin sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 9 Kasım akşamı yayınlanan 7. bölümü ile izleyiciler ile buluştu. Turna Hatun’un Sencer’in iyileşmesi için elinden gelen her şeyi yaptığı Uyanış: Büyük Selçuklu 7. bölümde neler oldu? Sencer’in ölümle pençeleşmesi nefes kesti. Bilindiği üzere Sencer, Melikşah’a verdiği sözü üzerine, Batınilerin kutsal emanetlerini ele geçirmiş, Behram’ı da esir almayı başarmıştı.

Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm İzle

Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 8. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölümde Neler Oldu?

Batınilerin kirli yüzünü aşikâr eden Sencer, Melikşah’a verdiği sözü üzerine, Batınilerin kutsal emanetlerini ele geçirmiş, Behram’ı da esir almayı başarmıştı. Fakat beklenmedik bir hadise gerçekleşmiş, Yorgos’un tuzağına düşmüştü. Yorgos, kardeşinin intikamını almak için Sencer’e ağır yaralar verip onu bulundukları uçurumdan aşağı atmıştı. Selçuklu askerlerinin ve Kınık Obası alplarının dört bir koldan aradığı, ölümle pençeleşmekte olan Sencer bulunabilecek midir?
Öte yandan ağabeyini kurtarmak için harekete geçen Elçin, Terken’in oyununa gelmişti, ağabeyini bulmayı umduğu yerde kendisini Melikşah’ın beklediğini görüp hayal kırıklığına uğramıştı. Elçin’in ihanetine öfkelenen Melikşah, Elçin’e nasıl bir ceza verecektir?
Elçin’in asıl niyetini ifşa edip Melikşah’tan takdir bekleyen Terken’i nasıl bir sürpriz beklemektedir?
Bu sırada Gazali’nin yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için Hayyam’ın evini yakan Hasan Sabbah’ın ardında bıraktığı ipucu Nizamülmülk’ün eline geçmişti. Nizamülmülk, ipucunu takip ederek Hasan Sabbah’ın ihanetini ayyuka çıkartabilecek midir?
Bunun yanı sıra Nizamülmülk, Sencer’in kayıp haberini aldığında yüreğine mühürlediği sırrını Melikşah’a açıklayacak mıdır?

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap