Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölüm
0

TRT1 ekranının beğeni toplanyan dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölüm ile 9 Kasım Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

2 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu 6. bölüm ile ekranlar gelen ve nefes kesen gelişmelerin yaşandığı son bölümde Sultan Melikşah’ın; ”Müsaademiz olmadan Akdeniz’de tek bir sal bile yüzmeyecek!” şeklindeki sözleri damgasını vurdu. Selçuklu ile Batıniler arasındaki çekişme ise aksiyonu zirve noktasına çıkardı.

Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölüm İzle

Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölüm Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 7. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 6. Bölümde Neler Oldu?

Batınilerin devleti yıkmaya yönelik faaliyetlerine son vermenin eşiğine gelen Sencer, bu eşikte zorlu bir imtihanla karşı karşıya kalmıştır. Batınilerin savlarını halk nazarında çürüten Gazali’yi öldürmekle görevlendirilmiştir. Bu görevin öncesinde bir hücreye kapatılan Sencer, dışarıyla bağlantı kurabilmek için tek şansını kullanıp Turna’ya ulaşmayı denemiştir.

Turna, Sencer’in ilaç şişesi içinde gönderdiği pusulayı fark edebilecek midir? Şişedeki not Nizamülmülk’ün eline geçecek midir?
Kendisine verilen suikast emrini yerine getirmek zorunda kalan Sencer, elindeki tatar yayını medreseden Nizamülmülk’le birlikte ayrılmakta olan Gazali’nin tam kalbine nişanlar ve tetiği çeker. Kalbine ok saplanan Gazali ölecek midir?

Ebulkasım’ın Anadolu’da birliği sağlayabilmek için, aralarında uzlaşmaz bir düşmanlık bulunan Elçin ile evlilik isteğini Melikşah kabul edecek midir?

Öte yandan Melikşah’ın elinde tutsak olan Ağabeyi Kılıçarslan’ı kurtarmak isteyen Elçin, amacına ulaşmak için nasıl bir yol izleyecektir?

Sencer, Gazali’yi kalbinden vurarak üzerindeki casusluk şüphesinin kalkmasını sağlamıştır. Bu sayede Başdai İbn-i Attaş’la görüşecek olan Sencer, onun kimliğini açığa çıkarıp Batınilerin kirli planlarını deşifre edebilecek ve onların ele geçirmesini sağladığı kutsal emanetleri geri getirip Melikşah’a verdiği sözü tutabilecek midir?

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir