Arrow 3. Sezon 22. Bölüm İncelemesi
2

Kısaca Arrow 3. Sezon 22. Bölümü inceleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

Oliver, Alfa-Omegayı Kullanacak mı?

Ra’s Al Ghul, Oliver Queen‘e alfa-omegayı vererek ondan Starling City‘yi ve geçmişini yok etmesini ister. Alfa-omega’yı Ra’s‘a Maseo Yamashiro vermiştir. Oliver belli etmese de çok şaşırmıştır.

Olanlara Rağmen Şehir Korunmaya Devam Ediyor!

Diggle ve Felicity herşeye rağmen şehri korumaya devam ediyorlar. Kovaladığı suçlu onu tuzağa düşürmek istemiştir ve çetesinin karşısına getirmiştir. Ama Diggle‘ın da bir planı vardır. Çeteye ulaşmayı başarmıştır ve Laurel yani Black Canary‘de oradadır. Ses cihazı ile suçluları etkisiz hale getirir.

Diggle Kontrolü Kaybetmiştir!

Oliver konusunda yapacak hiçbirşeyleri olmayan ekip, özellikle Diggle çok sinirli ve dengesizdir.

Thea, Roy’un Yanına Gitmek İçin Hazırlanır!

Felicity‘den Roy‘un yerini öğrenen Thea, onun yanına gitmek için hazırlanır. O sırada Meryln gelir ve onu gitmemesi için ikna etmeye çalışır. Fakat başaramaz.

Nanda Parbat’ta Düğün Hazırlıkları!

Ra’s Al Ghul, Oliver ve Nyssa‘yı evlendirmek için hazırlıklara başlamıştır. Düğün yemeği yenmektedir. Fakat Nyssa, hala evlenmek istememektedir ve ölmeyi yeğlemektedir.

Meryln, Nanda Parbat’ta!

Malcolm Meryln, Oliver ile görüşmek için Nanda Parbat‘a gitmiştir. Oliver, herşeyin bir plan olduğunu Meryln’e anlatmıştır. Ama yardıma ihtiyaçları olduğunu da belirtmiştir. Malcolm, kendisine güvenmeyeceklerini, onun da arkadaşlarını fazlasıyla inandırdığını söylemiştir. Oliver, güvenecekleri birini tanıdığını söylemiştir. O sırada Maseo gelmiştir. Meryln ortadan kaybolmuştur.

Akio’nun Durumu Kötüdür!

Hong Kong‘ta işler karışmıştır. Virüs bulaşan Akio’nun durumu kötüye gitmektedir. Maseo, Komutan Shrieve‘i öldürmek istemektedir. Ama Oliver, önce Akio‘yu iyileştirmek istemektedir.

Thea, Roy’u Bulur!

Thea, Roy’u bulmuştur. Roy, bir araba tamirhanesinde çalışmaktadır. Thea onunla konuşur. Ama Roy’un geri dönmeye niyeti yoktur. Çünkü herşeyi Oliver için yaptığını açıkça belirtmiştir.

Felicity, Ray’i Ziyaret Eder!

Felicity, Ray Palmer‘i ziyaret etmeye gitmiştir. Ray, Felicity’nin Oliver’a bakışını gördükten sonra onunla sadece arkadaş olmaya karar vermiştir. Meryln, Ray’i aramıştır. O sırada Ray, Felicity’ye bir belge imzalatmıştır.

ray-felicity sirket devri arrow 3x22
ray-felicity sirket devri arrow 3×22

Maseo ve Oliver Konuşur!

Maseo ve Oliver olanları konuşmaktadır. Maseo, güçlü biri olmadığını ve artık geri dönemeyeceğini söylemiştir. Oliver, Ra’s olduğunda yemininden azat edebileceğini söylemiştir.

Meryln, Arrow Takımını Toplar!

Malcolm Merlyn, Arrow Takımına mesaj atarak onları bir araya toplamıştır. Meryln, herşeyin tezgah olduğunu ve Thea’yı kurtarmak için anlık bir plan olduğunu anlatmıştır. Fakat ekip Meryln’e hiç güvenmemektedir. Ayrıca çok kızgındırlar. Oliver’ın güvendiği arkadaşı Tatsu Yamashiro, ekibin yanına gelmiştir. Ve şehrin tehlikede olduğunu söylemiştir. Ama inanmamışlardır. Tatsu, inandırmak için Akio‘yu anlatmıştır. Meryln, virüs ile ilgili tüm bilgileri takıma vermiştir. Ve gelmek isterlerse hareket yerlerini söylemiştir.

Ra’s, Nyssa ile Konuşur!

Ra’s, Nyssa ile evlilik hakkında konuşmaktadır. Çölde bir kadınla tanıştığını, çok güzel ve nefes kesici olduğunu adının da Ameena Raatko olduğunu söyler. Nyysa’nın annesidir. Ve ondan kalan bir takıyı Nyssa’ya verir. Nyssa hala evlenmek istemez. Ama Ra’s Al Ghul bir kez daha ve son kez açık bir dille onu tehdit eder.

Tatsu, Felicity İkna Etmek İster!

Tatsu, Nanda Parbat’a gitmek istemeyen Felicity’yi ikna etmek ister. Daha önce olanları, Oliver Ra’s tarafından öldürüldüğü andaki son düşüncesinin o olduğunu anlatmıştır.

Oliver ve Maseo, Komutan’ı Yakalamaya Giderler!

Hong Kong‘ta Oliver ve Maseo, Komutan Shrieve’i yakalamak için uğraşmaktadırlar. Mekanı bulmuşlardır. Ve Oliver, yayını tekrar eline almıştır.

Nanda Parbat Yolculuğu Başlıyor!

Arrow Takımı, Tatsu ve Meryln yola çıkmak için hazırdırlar. Bir süre sonra Nanda Parbat’a varmışlardır. Ve onları da bir sürpriz beklemektedir. Birlik üyeleri de oradadır. Ortalık karışmıştır. Ve dövüşmek zorundadırlar. Felicity ise uçağı bozmak için yaklaşmak zorundadır. Maseo ile Tatsu karşı karşıya gelmiştir. Bu arada uçak Starling’e doğru yola çıkmıştır. Ama bir sürpriz vardır. ATOM, uçağın peşine düşmüştür. ATOM uçağın içinden geçerek etkisiz hale getirmiştir. Tatsu, Maseo’yu öldürmüştür. Ve takım da yakalanmıştır.

Uçak Bir Düzmeceymiş!

Uçak, Ra’s’ın içlerindeki haini bulmaları için planladığı bir düzmeceymiş. Hain olarak da Tatsu, Maseo’yu göstermiştir. Ra’s, düğün akşamı olduğu için merhamet göstereceğini söylemiştir. Oliver, Nyssa Al Ghul ile nişanlı olduğunu söylemiştir.

Oliver, Diggle’ı Huzuruna Alır!

Oliver, herşeyin planı olduğunu söylese de Diggle artık ona güvenmediğini söyler.

Oliver ve Maseo, Komutanı Buldular!

Oliver ve Maseo ilacı almak için komutanı bulmuşlardır ve sert bir konuşma yapmışlardır. Maseo komutanı omzundan vurmuştur ve ilacı almıştır.

Ra’s, Merylnle Konuşur!

Ra’s Meryln öldürmek üzeredir. O sırada ihanet edenin Maseo değil Oliver Queen olduğunu söyler.

Roy, Tamamen Gitmiştir!

Roy, Thea ile güzel bir gecenin ardından bir not bırakarak gitmiştir.

Ra’s Alfa-Omega’yı Arrow Takımının Üzerinde Kullanır!

Meryln‘in itirafından sonra Ra’s, Oliver’ı test için alfa-omegayı Arrow Takımının üzerinde kullanır. Ve hepsi ölmüştür.

Akio Öldü!

Maseo ve Oliver, ilacı getirmeyi başarsa da Akio çoktan ölmüştür. Ayrıca tedavi komutan bir tuzağıdır. Ve onları bulmak için bir oyun yapmıştır.

Düğün Başlasın!

Nyssa ve Oliver evlenmek üzeredir. Ve düğün bittiğinde Oliver, Wareeth Al Ghul değil İbn Al Ghul olacaktır. Yani şeytanın oğlu. Düğün başlamıştır. O sırada Nyssa, Oliver’ı öldürmek için bıçağını çekmiş ama Oliver farketmiştir. Ve düğün tamamlanmıştır.

[/wpspoiler]

Arrow 3. Sezon 22. Bölüm İncelemesini okumak için bir sonraki sayfaya geçiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. May 8, 2015

    kardesım bu siteyi il kez gördüm uzun zamandır bu tarz aradığım bir siteydi 2 hafta öncesine kadar tr.ign sitesi yapıyordu şimdi ise kapanıcak galibaeline sağlık çok ügzel incelemeler yapıyorsun umarım çok daha fazla kişi siteni ziyaret eder aktif bir site olur sende emeğinin karşılığını alırsın

    • May 8, 2015

      Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Umarım beğenmişsinizdir ve takip etmeye devam edersiniz. Saygılarımızla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir