Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 7. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen yeni dizisi Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli yeni bölümleri ile Cuma akşamları evlerinize konuk olmaya devam ediyor. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 7. Bölüm ile 25 Mart Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Cuma akşamları ekranlara gelen Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli bölümleri TRT1 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Başrollerini Burak Sevinç ve Sena Çakır’ın paylaştığı Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 6. bölüme “Madem seni kabul eden yok, kendin dizginleyeceksin nefsini!” sözü damga vurdu.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 7. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 7. Bölüm Fragmanı

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 6. Bölüm Özeti

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli , Anadolu’da İslamiyet’in filizlenmesinde büyük emeği olan Hacı Bayram-ı Veli’nin “bildim, buldum, oldum” düsturunu işleyerek, onun tasavvuf dünyasını ekranlara taşıyor. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli dizisi, Ankara Kara Medrese’de bir molla olan Numan’ın Somuncu Baba ile yollarının kesişmesini, tasavvufla tanışmasını ve manevi ilerleyişini tamamlayarak Hacı Bayram-ı Veli olmasının hikayesini anlatıyor. Aklanmak için yol arayan Molla Numan Karaca Halil’i tutan kişinin kim olduğunu görmüştür. Kadı Naibi Molla Numan’ı yakalamanın derdindedir. Bursa’dan gelen kadı kurulan tezgahın farkındadır. Kadı naibinin işlerini zorlaştırır. Gittikçe köşeye sıkışan Şeyh Murat Molla Numan’ı bulmak için Mevlüt bey konağına gider ama umduğunu bulamaz. Somuncu Baba, kurduğu tezgah ile Şeyh Murat’ın Halifesi Kemal ve Tatar’ı kadı karşısına çıkarır. Şeyh Murat’ın oyunları devam etmektedir. Suçu üstlenmesi için Molla Rüstem’i ikna eder. Molla Numan üzerine atılan iftiradan kurtulur.

İlginizi Çekebilir
Oglum-Bolum-6

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir