1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm

Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Kıbrıs Zafere Doğru yeni bölümleri ile Cuma akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm ile 29 Ekim Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Kıbrıs Zafere Doğru 11. bölümüyle izleyicisinin karşısına çıktı. TRT1’in sevilen tarihi dizilerinden biri olan Kıbrıs Zafere Doğru’da bu akşam Ankaralı pusuya düştü ve oldukça heyecanlı anlar yaşandı.

Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm Fragmanı

Kıbrıs Zafere Doğru 12. Bölüm 2. Fragmanı

https://twitter.com/trt1/status/1453054969599471626

Kıbrıs Zafere Doğru 11. Bölüm Özeti

Erenköy’e varamadan pusuya düşen Kemal ve Ankaralı’nın mangası, yollarına mücahit arkadaşlarından kayıplar vererek devam eder. Erenköy’de Ankaralı, Kemal ve Rauf’un uzun zaman sonra yaşanan kavuşması ile kollar savaş için sıvanır.

Makaryos basın toplantısı ile Türkler’e teslim olmaları için bir gün mühlet verirken Barış Gücü askerleri tampon bölgelerden çekilir ve Türkler’le Rumlar göğüs göğüse bir savaş için karşılıklı kalır.

Lefkoşa’da ise Ankaralı‘nın nişanlısı doktor Ayşe işe Kemal’in eşi İnci daha tanışmaya fırsat bulamadan kendilerini bir kavganın iki tarafı olarak bulurlar. Bilmedikleri şey, birlikte hareket ederken Pembe’nin peşinde olduğu hain tarafından takip edildikleridir.
Sabah saatleri ile adanın dört bir yanında Rum taarruzları başlar. Erenköy’ün civar köylerinden sivilleri kurtarmak üzere göreve giden Ankaralı ve Kemal’in mangası, Mansura’da karadan; Rauf ve diğer mücahitler Erenköy’de denizden kuşatılır. Tepelerine bombalar yağmaya başlar. Erenköy’de bombalarla, destroyerle, helikopterle, jetlerle topyekûn bir savaş zamanıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir