1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

‘Kin’ Filmi Yayınlandı

‘Kin’ Filmi Yayınlandı
0

Netflix Türk yapımı filmlerine bir yenisini daha ekledi ve Yılmaz Erdoğan’ın, Güney Kore filmi olan ‘The Grudge’dan uyarlayarak senaryosunu yazdığı ve başrolünde de yer aldığı Kin filmi Netflix platformunda yayınlandı. Peki Kin filminin konusu nedir?

Yönetmenliğini Türkan Derya’nın senaristliğini ise Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı Kin filmi 8 Ekim 2021 Cuma günü tüm dünyayla aynı anda dijital film ve dizi platformu Netflix üzerinden izleyici ile buluştu. film başkomiser Harun’un hikayesini anlatıyor. Kore uyarlaması Kin’de Başkomiser Harun, mesleğinin en büyük ödülünü aldıktan sonra, ekip arkadaşlarıyla bir kutlamaya gider. Ödülün ardından terfi alacağına emin olan Harun, o gece eve dönerken bindiği taksideki şoförün saldırısı sonucu bir nefs-i müdafaa cinayeti işler.

Ertesi sabah, bu cinayet vakası emniyete ulaşır ve Harun, kendi işlediği cinayetin failini aramaya başlar. Hem kaçan ve hem de kovalayan olmanın stresiyle başa çıkmaya çalışırken, bulduğu her ipucu onu çok daha karmaşık bir olayın içine çeker.

Güney Kore yapımı ‘The Grudge’dan uyarlanan filmin başrollerinde Erdoğan’ın yanı sıra Ahmet Mümtaz Taylan, Cem Yiğit Üzümoğlu, Rüzgar Aksoy ve Duygu Sarışın yer alıyor. Yapımcılığını BKM’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise, daha önce ”Gönül İşleri” ve ”Çok Uzak Fazla Yakın” gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen Türkan Derya oturuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir