1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Netflix Nisan 2021 Yayınları

Netflix Nisan 2021 Yayınları
0

Netflix Türkiye 2021 Nisan ayı yayın programı belli oldu. Bu ay önemli yapımlar platformda izleyicilerle buluşacak. Netflix Türkiye nisan ayı programında Fatma, Concrete Cowboy ve Friends gibi dikkat çekici yapımlar bulunuyor.

Netflix Türkiye, nisan ayında yayınlanacak yeni içeriklerini duyurdu. Ön plana çıkan yapımlar arasında Türk dizi ve filmleri de bulunurken, Netflix abonelerine heyecanlı bir ay sunulacak gibi görünüyor. Netflix Türkiye nisan ayında yerli yapımlarına bir yenisini daha ekliyor. Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun yaptığı ve Burcu Biricik’in başrolünde yer aldığı Fatma dizisi 27 Nisan’da izleyici ile buluşacak. Entrikalarla dolu hikâyesiyle cinayet temalı Şantaj dizisi 30 Nisan’da yayınlanacak.

Netflix’in nisan ayında yayınlayacağı içeriklere baktığımızda, öne çıkan 4 orijinal Netflix dizisi ve 3 orijinal Netflix filmi görüyoruz. Ancak Netflix’in nisan ayında yayınlayacağı içerikler, tahmin edebileceğiniz üzere yalnızca bunlarla sınırlı olmayacak. 1990 yılında bir servet değerindeki eserlerin çalınmasını konu alan Bu Bir Soygundur: Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı 7 Nisan’da, suç belgeseli Beni Neden Öldürdün? 14 Nisan’da, doğaya yeni bir bakış getiren David Attenborough ile Yaşamın Renkleri ise 22 Nisan’da izleyici ile buluşacak.

Bu ay ayrıca Netflix lisanslı içeriklerine de yenilerini ekliyor. Sitcom tarihinin en bilinenlerinden Friends, tüm sezonları ile Netflix’e geliyor.

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=-GNi6IOtAFU”]

1. Sleepers – 1 Nisan

Yönetmenliğini Barry Lavinson’un yaptığı gerilim dram filmi Sleepers’in konusu Hell’s Kitchen’dan gelmiş olan dört çocuğun kaldıkları ıslahevinde yaşadığı şeyleri ele alıyor. Zalim gardiyanın istismarına uğrayan dört çocuğun gelecekteki halleri ise bir muammadır.


2. Friends – 1 Nisan

David Crane ve Marta Kauffman’ın yönetmenliğinde çekilen Friends, sosyal medyada How I Met Your Mother ile oldukça kıyaslanıyor. Bu sitcom 1990 yıllarında Manhattan’da yaşayan 20 yaşlarında altı arkadaşın başlarından geçen komik, zor ve eğlenceli maceralarını konu ediniyor.


3. 47 Ronin – 1 Nisan

Aksiyon, macera temalı bu yapım Carl Rinsch’in yönetmenliğinde çekiliyor. Oyuncu kadrosunda Keanu Reeves ve Hiroyuki Sanada gibi oyuncuların bulunduğu film çok sevdikleri ustalarının ölmesine neden olan adliye memurunun peşine düşen 47 samuray savaşçısının macerasını ekranlara aktarıyor.


4. Bandit Bandit’s Silver Angel – 1 Nisan

Komedi, macera türündeki bu yapım Brian Bloom ve Traci Lords’un başrollerinde çekilmiştir. Bu 1994 yapımı filmin konusu ise, dayısının düzenlemiş olduğu karnavalda hiç istemediği olaylara karışan Bandit’in, dayısının karnavalı sattığı Angel’a yardım etmeye başlamasının etrafında dönüyor.


5. Constantine – 1 Nisan

Francis Lawrence yönetmenliğinde çekilen, Hellblazer adlı çizgi romandan uyarlanan aksiyon, gerilim filmi Constantine’in konusu John Constantine adlı özel dedektifin intihar olarak bilinen bir ölümü araştırmasını ele almaktadır. Zamanında intihar ederek cehenneme girmiş olan John Consantine’in başına hiç beklemediği olaylar gelecektir.


6. Rambo First Blood – 1 Nisan

Sylvester Stallone’nin başrolünü oynadığı ve yıllar boyunca adından söz ettirdiği Rambo First Blood konusu, Vietnam gazisi John Rambo’nun gittiği dağ kasabasında şerif tarafından taciz edilmesiyle başlayan olaylar zincirini ele alır. İçeri atılıp işkence edilen John Rambo Vietnam’da karşılaşmış olduğu işkenceleri anımsar, bütün binayı yerle bir edip dağa kaçan John’un ne yapacağı ise belirsizdir.


7. Cypher – 1 Nisan – 1. Sezon

Bir suç, drama dizisi olan Cypher’in konusu üst düzey FBI uzmanının gizli bir liste keşfetmesinin ardından illegal işlerle uğraşan katillerin, hackerların ve FBI ajanlarının içinde bulunduğu bir çetenin arasında kalmasını ekranlara yansıtıyor.


8. Cop and a Half – 1 Nisan

Aile filmi olarak karşımıza çıkan yapımın konusu 8 yaşında olan çokbilmiş bir çocuğun mafya cinayetine şahit olmasının ve bunun sonucu istediği şeylerin etrafında dönüyor. Bütün gördüklerini anlatmak için tek şart koşan çocuk bir günlüğüne polis olmak ister ve olanlar olur.


9. Rambo 3 – 1 Nisan

Günümüzde hala adından söz ettiren, kült filmler listesinde yer alan Rambo serisinin 3. Filminin konusu; Dövüşlerden kazandığı paralarla Budistlere yardım eden John Rambo hayatına sakin bir şekilde devam ederken karşısına Albay Trautman çıkar. Trautman, Sovyet işgali altındaki Afganistan topraklarında John Rambo’nun yardımını istemektedir. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çekinen John Rambo bir süre sonra Trautman’ın yakalanıp işkence altında kaldığını öğrenince soluğu Afgan topraklarında alır…


10. Barbie Princess Adventure – 1 Nisan

Müzikal ve eğitici ağırlıklı bir çizgi dizi olan Barbie Princess, yeni bir krallıkta yeni arkadaş çevresi edinen Barbie’nin kendine benzeyen bir kraliyet üyesiyle yer değiştirmesini ve bunun sonucunda insanın kendi gibi davranması gerektiğinin önemini anlamasını konu ediniyor.


11. Legend of BraveStarr the Movie – 1 Nisan

Bilim kurgu ve fantastik ağırlıklı olan çizgi dizi kendi gezegeni yok edilirken hiç beklemediği bir şaman tarafından kurtarılan Marshal BraveStarr’ın yaşayacağı maceraları konu ediniyor.


12. Felix the Cat Saves Christmas – 1 Nisan

Felix ve Poindexter adlı karakterlerin Noel’i durdurmak isteyen kar canavarına karşı yaşadıkları maceraları konu edinen yapım 1 Nisan’da Netflix’te gösterime girecek prodüksiyonlardan bir tanesi.


13. Worn Stories – 1 Nisan – Mini dizi

Mini bir belgesel dizisi olan Worn Stories’in konusu insanların kendilerinde özel bir etkisi olan, en anlamlı giyim nesneleriyle olan hikâyelerini dile getirmelerini ele alıyor. Kitaptan uyarlanan bu belgesel Reality programların başını çekecek gibi duruyor.


14. Ten Thousand Saints – 1 Nisan

1 Nisan’da gösterime girecek olan Ten Thousand Sainst, Vermontlu bir gencin neredeyse hiç görüşmediği babasıyla yaşamak için New York’a gönderilmesinin ardından, pis işlerden uzak duran punk rock müzisyeniyle arkadaş olmasını konu ediniyor.


15. McQueen – 1 Nisan

Britinya yapımı bu belgesel adı efsaneleşmiş olan moda öncüsü Alexander McQueen’in tasarımlarını ekranlara yansıtıyor.


16. Irul – 1 Nisan

Gerilim filmlerine farklı bir bakış açısı getiren yapım Hindistan’da tasarlanmıştır. Aynı evin içinde tanımadıkları bir adamla sıkışan çiftin, adamla beraber bodrumda ceset bulmalarının ardından kedi fare kovalamacası başlar. Garip olayların bu üç kişiyi neye sürüklediği ise tamamen belirsizdir.


17. Dara o Brian Craic Dealer Live – 1 Nisan

1 Nisan tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayacak olan Stand-Up gösterisi Dara o Brian Craic Dealer Live, Mock the Week sunucusu ve onun anlatış tarzı üzerinden yürümeyi düşünüyor.


18. Prank Encounters – 1 Nisan – 2. Sezon

1 Nisan tarihinde 2. Sezonu yayınlanacak olan Prank Encounters oldukça sevilen bir reality show haline geldi. İnsanların korkularıyla karşı karşıya gelmelerini ele alan program bu insanların yaşanan her şeyin şaka olduğu öğrendiklerinde verdiği tepkileri ekranlara yansıtıyor.


19. The Platform – 1 Nisan – 2. Sezon

Orta doğuda geçen dram dizisi The Platform Maxim Khalil, Abdulmohsen Alnemr ve Samr Ismaiel’in başrollerinde çekiliyor. Tehditkar bir yapıya sahip olan dizinin ilk sezonu Hozan Akko’nun yönetmenliğinde ekranlara yansıyacak.


20. Madame Claude – 2 Nisan

Politik dram ağırlıklı bu yapım 1960’lı yılların Paris’inde yaşayan Madam Claude seks işçiliğini inanılmaz dereceye taşıyarak hem yaşadığı yerde hem dünyada saygın bir hale gelir. Yaptığı işi büyük bir krallığa dönüştüren Madam Claude krallığının çöküşünü ilk gözden izlemek zorunda kalacaktır…


21. Bitter Daisies 2 Nisan – 2. Sezon

2 Nisan tarihinde 2. Sezonu yayınlanacak olan İspanyol yapımı suç, dram dizisi Bitter Diasies’in konusu birbirine oldukça yakın olan insanların yaşadığı bir kasabada çalışan dedektifin, küçük bir kızın kaybolmasının ardından kendi yaşadığı bir kayıpla bağlarını ortaya çıkarmasını ele alıyor.


22. The Serpent – 2 Nisan – Mini Dizi

2 Nisan’da gösterime girecek mini dizi The Serpent, Tahar Rahim’in başrolünde yer alacağı suç, dram dizisidir. The Serpent, Charles Sobhraj adlı zalim bir katilin 1970’li yıllarda Güneydoğu Asya’da ‘’Hippi Yolu’’ olarak bilinen yeri gezmeye gelen insanları kendine av seçmesinin etrafında dönüyor.


23. God Calling – 2 Nisan

İlginç bir konuya sahip olan yapım Sade adlı kahramanın hayatına, ailesine ve inancına yaşadığımız modern çağda Tanrı ile alışılmadık bir karşılaşma imkanı sunmasının etrafında dönüyor.


24. Concrete Cowboy – 2 Nisan

Netflix’in orijinal yapımı Kent Kovboyu, Ricky Staub yönetmenliğinde çekilmiş olan kitaptan uyarlanan gençlik filmidir. Filmin konusu yaz tatilinde uzun süredir görüşmediği babasının yanına giden asi bir gencin, kendince samimiyeti Philadelphia’da bulunan siyahi kovboy topluluğunda bulmasını ekranlara yansıtıyor.


25. Just Say Yes – 2 Nisan 

Hollanda yapımı film romantik komedi ağırlıklı bir temaya sahip. Akıllanmaz romantik Lotte kendince harikulede hazırladığı düğün planının suya düşmesiyle adeta yıkılır. Bunun hemen ardından ablası nişanlanınca iyice kafayı yiyen Lotte’nin neler yapacağı asla kestirilemez.


26. Coded Bias – 5 Nisan

Bilim ve doğa belgeselleri kategorisine giren yapım MIT Media Lab araştırmacısı olan Joy Buolamwini’nin yüz tanıma teknolojisinin hatalarını ortaya çıkarmasının etrafında dönüyor.


27. The Last Kids on Earth Happy Apocalypse To You – 6 Nisan

Netflix üzerinde interaktif olarak yayınlanan çizgi dizi kitaptan uyarlanan nadir çizgi filmler arasında yer alıyor. Türkçe’si Dünya Üzerindeki Son Çocuklar adlı yapımda hem deliler gibi eğlenecek hem Jack ve dostlarının hayatta kalmalarını sağlayacaksınız.


28. This is a Robbery the World’s Biggest Art Heist – 7 Nisan

Gerçeklerden esinlenen bu suç belgeseli 1990 yılında polis kılığına girip Boston’daki bir müzeye kaçak girerek inanılmaz değerli sanat eserlerini çalan kişileri ve soygunun detaylarını konu ediniyor.


29. Snabba Cash – 7 Nisan – 1. Sezon 

7 Nisan’da 1. Sezonu ile gösterime girecek olan dizi kitaptan uyarlanan suç, dram dizilerinden bir tanesi. Azimli bir kadının, serseri bir gencin ve yakışıklı infazcının bir araya gelmesini konu edinen yapım beğenilen Netflix orijinal dizilerinden olacak gibi duruyor.


30. The Way of the Househusband – 8 Nisan – 1. Sezon

Halk arasında efsaneleşmiş bir Yakuza’nın sakin bir ev hayatı yaşamak için hazırlanmasını konu alan anime geçmişinin insanın peşini bırakmayacağına karşılık, en iyi örneklerden bir tanesi.


31. Story of Kale When Someones in Live – 8 Nisan

Yönetmenliğini Angga Dwimas Sasongko üstlendiği Endonezya yapımı dram- romantizm filmi Story of Kale When Someones in Live, Dinda ve Kale isimli genç sevgililerin geçmişle ve şimdiki zamanla gitgelli olan ilişkisini anlatmaktadır.


32. Have you ever Seen Fireflies – 9 Nisan

Usta Oyuncu ve yazar Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı tiyatro eserinden uyarlanan, Yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun üstlendiği komedi dram filmi, üstün zekalı olarak dünyaya gelen Gülseren isimli genç kızın hayat serüvenini anlatmaktadır.


33. Thunder Force – 9 Nisan

Yazar ve yönetmenliğini Ben Falcon’un yaptığı komedi macera filminde süper güçleri olan kötüler dünyayı ele geçirmek üzeredir. Öte tarafta Emily Stanton isimli bilim kadını insanlara özel güçler kazandırmak üzerine çalışmaktadır. İki eski dost olan Emily Stanton ve Lydia’nın yolları tekrar kesişecektir. Kazara ilk deney olan Lydia ve Emily kötülere karşı yeni bir takım oluşturulacaktır.


34. Night in Paradise – 9 Nisan 

Yazar ve yönetmenliğini Park Hoon-jung üstlendiği suç filminde hasta bir kız kardeşi olan Tae-Gu bir suç çetesinin önemli bir üyesidir. Tae-Gu kız kardeşi için bulunduğu çeteden ayrılmaya karar verir. Öte tarafta başka bir çete Tae-Gu’yu hedef almaktadır. Hedef alındığı çete tarafından gerçekleştirilen bir kazada kız kardeşini kaybeder. Ve sorumlu olduğunu düşündüğü kişiden intikam alıp, bir adaya kaçar. Adada tanıştığı bir kadınla Tae-Gu’nun çok da fazla zamanı kalmamıştır.


35. New Gods Nezha Reborn – 12 Nisan 

Kitaptan uyarlanan animasyon aksiyon filmi, eski aksiyonlu yaşantısından uzaklaşmış normal bir taşımacı olarak çalışan Nezha, motor yarışı tutkunudur. Nezha, sevdiklerini korumak için eski düşmanlarıyla tekrar yüzleşmesi gerekmektedir.


36. Little – 12 Nisan

Uçuk kaçık bir komedi filmi olan Little çalışanları perişan eden 40 yaşındaki iş kadınının 13 yaşındaki haline geri dönmesiyle başlayan olayları konu ediniyor.


37. My Love Six Stories of True Love – 13 Nisan Mini Dizi

Altı farklı aşk hikayesinden, altı farklı ülkeden ve altı farklı yönetmenle oluşturulan belgesel, insanın aşk olarak adlandırdığı duygunun ne kadar evrensel ve bir o kadar da benzersiz olduğunu konu edinmektedir.


38. Mighty Express – 13 Nisan – 3. Sezon

Oyuncu kadrosunda Jay Hatton ve Zoe Hatz gibi isimlerin yer aldığı çizgi dizi üstün zekaları ve takım oyunlarıyla raylarda gerçekleşen her türlü sorunu çözen ekibin hikayelerini konu alıyor.


39. Love and Monsters – 14 Nisan

Yönetmenliğini Michael Matthews’in yaptığı komedi ve aksiyonun bir arada olduğu film, birlikte olmayı hayal ettiği kız için canavarlarla dolu kıyamet sonrasında hayat mücadelesi veren bir genci konu edinmektedir.


40. The Soul – 14 Nisan

Felsefi imgelere dayanan animasyon filmde, Ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Joe Gardner, jazz piyanisti olmanın hayalini kurmaktadır. Bir fırsat sonucu ilk deneyimini edinen Joe. Kazara kanalizasyona düşer ve kendini başka bir dünyada bulur. Artık hayaline ulaşmak için dünyaya dönmenin yollarını aramaktadır.


41. Dad Stop Embarrassing Me! – 14 Nisan 1. Sezon 3

Komedi Dizisi olan Dad Stop Embarrassing Me! Evli olmayan bir baba olmanın sıkıntılarıyla uğraşan bir adamın hikayesini konu ediyor.


42. Ride Or Die – 15 Nisan

Ching Nakamura’nın manga serisi  “Gunjo”dan uyarlanan romantik filmde Rei, eski sınıf arkadaşı Nanae’nin eşinden aile içi şiddete maruz kaldığını öğrendiği zaman, Nanae’ye olan sevgisini kanıtlamak için onu öldürmeyi düşünür. Nanae cinayetle ilgili tiksinti ve korku içindedir. Rei ve Nanae aşk için birbirlerine dönerken kendilerini birbirlerine olan duygu karmaşası içerisinde bulurlar.


43. Midway – 16 Nisan

Yönetmenliğini usta yönetmen Roland Emmerich’in yaptığı Tarihi savaş filmi, ABD ve japonya arasında yapılan  2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Midway Muharebesindeki askerlerin korkusuz mücadelesinin savaşın nasıl farklı sonuçlanmasına sebep olduğunu konu ediniyor.


44. Badem Şekeri – 16 Nisan

Başrollerini Alper Saldıran ve Burcu Özberk’in paylaştığı Anadolu’da geçen komedi filmi Badem şekeri, Mecburi görev için Anadoluya yola çıkan Doktor Mehmet’i köye doktor getireceğim vaadiyle ikna eden bir köy muhtarı kaçırır. Doktor Mehmet, köylülerin sorunları ile uğraşırken tek dayanağı Ayşe olacaktır.


45. Ajeb Daastaans – 16 Nisan

Hint filmi olan Ajeb Daastaans dört kısa filmden oluşmaktadır. Bozulan ilişkilerden ve kötü duygulardan oluşan bu filmler insan ilişkileri konusunda garip yaklaşımları ekranlara taşıyor.


46. Ip Man 4 – 16 Nisan

16 Nisan’da Netflix’te gösterime girecek olan Ip Man 4 konusu; Dövüş sanatlarını kötü niyetler için kullanan herkese savaş açan Ip Man ve Bruce Lee karşılaşmasının final bölümünü ele alır.


47. Fast and Furious Spy Racers Sahara – 16 Nisan – 4. Sezon

Eğlencelerle dolu çizgi film Fast and Furious Spy Racers Sahara’nın 4. Sezonu 16 Nisan’da gösterime girecek. Genç şoför Tony Toretto ve arkadaşları gizli kimliklerle yasa dışı yarış çetesinin içine sızarak casusluk yaparlar. Bu sırada başlarına gelecek olaylarda ise macera eksik olmayacaktır.


48. Arlo the Alligator Boy – 16 Nisan

Hayatı boyunca tanımadığı babasını bulmak için hayatını sürdürdüğü bataklıktan çıkıp New York’a giden Arlo ve maceralarını konu edinen yapım 16 Nisan’da gösterime girecek.


49. Dead Places – 16 Nisan

Netflix’in orijinal dram, korku dizisi Dead Places’in konusu ablasının çocuk yaştaki ölümünü hayatından silemeyen yazar yeni kitabı için ilginç olayların yaşandığı Güney Afrika’ya döner. Orada başına gelecekler ise kimsenin aklına gelemeyecek türden olacaktır.


50. Into the Beat – 16 Nisan

Netflix’in orijinal yapımı olan Into the Beat 16 Nisan’da gösterime girecek. Filmin konusu ise tamamen tesadüf bir şekilde hip hopla tanışan genç balerinin hayatının değişmesini ele alıyor.


51. Nureyev – 19 Nisan

Jacqui Morris ve David Morris’in yönetmen koltuğunda oturduğu Britanya yapımı belgesel Nureyev 19 Nisan tarihinde gösterime girecek. Belgeselin konusu ise Rudolf Nureyev’in hayatını ele alıyor.


52. Luis Miguel the Series – 19 Nisan

Kitaptan uyarlanan bir Meksika dram dizisi Luis Miguel the Series’in konusu Latin Amerika ve dışında oldukça ünlenen Luis Miguel’in hayatını anlatıyor.


53. Le Nozze di Laura – 21 Nisan

Bir taş ocağı sahibinin çalışanlarından birinin kızıyla ilişkiye girmesinin ardından oldukça garip olaylar yaşanmaya başlar. Uzun vadeli sonuçların ise neler getireceği belirsizdir. Kitaptan uyarlanan İtalyan filmi Raffaello Matarazzo’nun yönetmenliğinde çekilmiştir.


54. Zero – 21 Nisan – 1. Sezon

Netflix’in orijinal bilim kurgu dizisi Zero 21 Nisan’da gösterime girecek. Görünmezlik gücüne sahip olan utangaç genç, hayatını sürdürdüğü mahalleyi korumak için sanatçı olma isteğinden vazgeçip elindeki gücü kontrol etmeye çalışır. Başına kötü olaylar gelse bile vazgeçmeyen gencin bu işi başarıp başaramayacağı ise bilinmiyor.


55. Tutto Il Giorno Davanti – 21 Nisan

21 Nisan’da yayınlanacak olan prodüksiyon Palermo’nun sosyal politikalardan sorumlu meclis üyesi Adele Cucci’nin hayatını ele alıyor.


56. Tony Arzenta – 21 Nisan

Milano kökenli bir mafyanın tetikçisi olan Tony Arzenta işi bırakmak istediğinde, çok şey bildiği için patronları tarafından öldürülecektir. Beceriksiz patronlar Tony Arzenta yerine karısı ve çocuğunu öldürdüğünde ise işler oldukça karışacaktır. 21 Nisanda gösterime girecek film aksiyon ağırlıklı bir temaya sahip.


57. Lo la Conoscevo Bene – 21 Nisan

Dram filmi Lo la Conoscevo Bene’nin konusu; Roma’daki gösteri dünyasında adını duyurmak isteyen Adriana Gazometro’nun karşısında bir daire tutar. Her türlü işte çalışmaya başlayan Adriana’yı nelerin beklediği ise bilinmiyor.


58. Il Posto – 21 Nisan

Domenico adlı genç bir adamın ailesine destek olma amaçlı okulunu bırakıp Milano’da iş bularak çalışmaya başlamasını konu edinen yapım 21 Nisan’da gösterime girecek.


59. Gemini Man – 22 Nisan

Başrolünde Will Smith’in yer aldığı aksiyon macera filminin konusu emekli olmasının ardından çok süre geçmeyen bir suikastçının, gizli bir devlet teşkilatı tarafından kendisini öldürmek için tasarlanmış klonuyla karşılaşmasını ele alıyor.


60. Fatma – 27 Nisan

Netflix’in en yeni Türk dizisi Fatma, diziye ismini veren Fatma isimli bir temizlikçinin hayatını anlatıyor. Kaybolan kocasını ararken bir cinayet işleyen Fatma, bir süre sonra hayatta kalmak için bir seri katile dönüşecektir. Ancak Fatma’nın temizlikçi yapısı, onun bu cinayetlerle ilişkilendirilmesini hayli zorlaştıracak. Burcu Biricik‘in başrol olduğu dizi, nisan ayının en merak edilenlerinden olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir