1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Netflix Yeni Tayland Dizisi “Thai Cave Rescue”

Netflix Yeni Tayland Dizisi “Thai Cave Rescue”
0

Tayland’daki olağandışı kurtarma hikayesi Netflix platformunda dizi oldu! Netflix’in yeni mini dizisi olan Thai Cave Rescue gerçek hayattta yaşanmış bir kurtarma hikayesini konu alacak ve 22 Eylül 2022’de Netflix’te gösterime girecek.

Michael Russell Gunn ve Dana Ledoux Miller tarafından oluşturulan ve yazılan Thai Cave Rescue dizisi, futbol koçu, Koç Eak ve 12 çocuğun içinde sıkışıp kaldıkları deneyimler hakkında daha fazla arka plan içeren “bu inanılmaz kurtarma görevine daha derin bir dalış” olarak konumlardırılıyor. Dizide ayrıca Yaban Domuzu ekibinden gerçek çocuklarla röportajlar ve 2018’in gerçek olaylarından sahneler yer alıyor. 2018 yılında, aynı futbol takımından 12 çocuk bir öğleden sonra antrenörleriyle birlikte, Tayland’ın kuzeyindeki Tham Luang mağaralarını keşfe gitti. Aşırı yağış nedeniyle oluşan su baskınında, bu grup mağarada mahsur kaldı ve eğlenceli geçmesi beklenen bir gezi, bütün dünyanın endişeyle izlediği dev bir uluslararası kurtarma operasyonuna dönüştü.

Tamamı Tayland’da filme alınan dizi, Wild Boars futbol takımının genç üyelerinin olayla ilgili özel açıklamalarına ve onların, bir insanın dayanabileceklerinin sınırında yer alan deneyimlerine odaklanıyor. Aynı zamanda, ailelerin ve dünyanın her yerinden bir araya gelen dev kurtarma ekibinin yaşadıklarına da yer veriliyor.

Showrunner Miller şöyle diyor: “Diz üstü çamurda zoraki yürüyen, bir mağaraya set çeken, saatlerce beş farklı seviyede yağmur yağdıran, haftalarca bir LIDAR taraması yapan ve ardından mağaraları yeniden yaratan tüm insanlara sonsuza dek minnettarım. set, su altında saatlerce kayalara çarparak harcadı ve Covid testinin ardından Covid testi yaptı ve her gün yüzde 99 nemde N95 maskeleri taktı, hepsi bu hikayeyi dünyayla paylaşabilmemiz için.”

Ron Howard ve MGM’nin Tayland’daki mağara kurtarma filmi Thirteen Lives 29 Temmuz’da vizyona girdi ve şu anda Amazon Prime Video’da yayınlanıyor. Kurtarma göreviyle ilgili ilk proje, Taylandlı-İngiliz film yapımcısı Tom Waller’ın uzun metrajlı filmi The Cave’di.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir