The Flash 1. Sezon 22. Bölüm İncelemesi
1

Kısaca The Flash 1. Sezon 22. bölümü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

İris ve Barry Konuşuyor!

İris, Eddie’yi nasıl bulacaklarını düşünürken, Barry bulacağına söz verir.

Cisco, Barry’yi Arar!

Cisco, Barry’yi arar ve Star Labs.’a çağırır. Cisco, neden tekerlekli sandalyede oturduğunu anlayamadığını ve sandalyeyi kurcaladığını söyler. Ve sandalyede bir batarya olduğunu ve Wells’in bunu güçlenmek, hızlanmak için kullandığını söyler.

Dr. Wells Mahkumları Salıyor!

Dr. Wells, Star Labs. hapishanesinde bulunan mahkumları salıverme protokolünü başlatmıştır.

Eddie Kurtuluyor!

West ve Cisco, Eddie‘yi buluyor ve evine gönderiyor.

Wells, Hızlandırıcıyı Çalıştırdı!

Dr. Wells, hızlandırıcıyı tekrar çalıştırmıştır. Hapishanedeki mahkumlar eğer oradan çıkamazlarsa patlayacaklardır. Barry, onları taşımak ister. Amacı onları Lian Yu adasındaki ARGUS hapishanesine taşımak ister.

Barry, Captain Cold’dan Yardım İster!

Barry, Oliver‘ın Nanda Parbat‘ta olduğunu öğrendiği için Captain Cold‘tan yardım istemeye gider. Cold, yardım etmeyi kabul eder fakat karşılığında birşey ister. İstediği şey, Leonard Snart adına poliste bulunan tüm delilleri yok etmesidir. Ve Barry bunu yapar.

Mahkumlar Taşınıyor!

Barry, Captain Cold ve kardeşi ile birlikte mahkumları taşıma işlemini başlatmıştır. Fakat işler ters gitmiştir. Mahkumlar güçlerini geri almıştır ve tehlikelidirler. Barry, durumu kontrol altına almaya çalışır.

Captain Cold, Mahkumları Serbest Bıraktı!

Captain Cold, mahkumların olduğu kamyonu sabote etmiştir. Ve onları serbest bırakmıştır.

flash-captain cold

Barry, Kendini Suçluyor!

Barry, Captain Cold’a inandığı için kendini suçlamaktadır. Arrow’un işleri nasıl yaptığını gördüğünü ve onun gibi yapmak istediğini söylemiştir West’a. Fakat West, Arrow gibi olmadığını insanları önemsidiğini anlatır Barry’ye.

Wells ve Barry Karşı Karşıya!

Wells, parçacık hızlandırıcıyı tamamen çalışmıştır. Ve yerini Barry’ye göstermiştir. Barry, Wells ile konuşmaya gitmiştir. Fakat Barry’nin süprizi vardır. Firestorm ve Arrow’da onunla birliktedir. Flash ve Firestorm etkisiz hale gelmiştir. Fakat Arrow’un bir süprizi vardır. Ray Palmer‘dan aldığı nanitlerler Reverse Flash‘ın hızını bir süreliğine kesmiştir.

Reverse Flash Artık Nakavt!

Önce Flash, sonra Firestorm ve son olarak Arrow’un oku ile Reverse Flash artık etkisiz hale gelmiştir. Bu arada Arrow, Flash’tan yardım istemiştir.

[/wpspoiler]

The Flash 1. Sezon 22. Bölüm İncelemesi

Öncelikle tek kelime harika bir bölüm izledik. Senaristler bu sefer tam anlamıyla dizinin hakkını verdiler diye düşünüyorum. Bu bölüme kadar da güzel bölümler olmuştu. Hatta geçen haftaki The Flash 1. Sezon 21. Bölüm İncelemesi isimli yazımızda bir geçiş bölümü olduğunu da belirtmiştik. Ama bu hafta Rogue Air isimli bölümle gerçekten çok güzel bir bölüm izledik.

Dr. Wells veya Eobard Thawne, Eddie Thawne‘ın aklını karıştırarak, İris ile arasının bozulmasını sağladı. Kaçırılmadan önce evlilik teklif etmeyi düşünürken de şimdi ayrıldılar. Barry ile İris arasında alevlenen bir aşk görebiliriz. Fakat ben böyle birşey istemem açıkçası.

Captain Cold‘tan yardım istemesi biraz tuhaftı. Nitekim güvenilmez biri olduğunu da görmüş olduk. Eğer fragmanı izlemeseydik, kimse böyle bir durumu tahmin edemezdik. Şimdi Barry onları tekrar yakalamak zorunda kalacak birde.

West ile Barry arasındaki konuşma da güzeldi. Barry, düşmanları Arrow tarzı ile vurmak istedi ama bir adım ilerisini göremediği gibi, düşmanıyla da çalıştı. Hem de önlem almadan. Ee Dedektif West‘te ayarı verdi tabi.

Tabi final sahnesine de değinmeden olmaz tabi. Reverse Flash, Flash’ı  yenebileceğini düşündü. Elbette yenebilirdi de. Fakat Barry, tecrübesini ilk defa olumlu kullandı ve iki yakın dostundan yardım istedi. Oliver’ın da Ray’den aldığı nanitler işleri kolaylaştırdı. Burada gördüğümüz birşey de Reverse Flash’ın bir hamlede Flash‘ı ve Firestorm’u altetmesiydi. Ama Arrow’da Reverse Flash’ı tek hamlede etkisiz kıldı. Ee o kadar Ra’s Al Ghul‘dan eğitim aldı, olacak o kadar değil mi?

Reverse Flash bu haftaya kadar hep öndeydi. Fakat Barry’nin yaptığı dost hamlesi Reverse Flash‘ın geriye düşmesine ve yenilmesine sebep oldu. Bu hafta da anladık ki Arrow tecrübesiyle hep önde. Bir de Reverse Flash’ı son görüşümüz olmayacağı kesin. Asıl soru şu; “Reverse Flash’ı nerede ve nasıl zapt edecekler?” Bunun cevabını sezon finalinde elbette vereceklerdir. Fakat ben yinede zapt edemeyeceklerini düşünüyorum.

Unutmadan birde Arrow’da Flash’tan yardım isteyerek yarın ki bölüme zemin hazırlamış oldu tabi.

Not: Captain Cold, mahkumları serbest bırakarak “Rogue” takımının sinyallerini vermiş oldu.  (Rogue Çetesi)

Daha çok yazmak istiyorum fakat kelime bulamıyorum. :D

 

The Flash 1×22 Rogue Air isimli bölüm İMDB’de 9.7 puan almıştır.

The Flash 1×23 Fast Enough Sezon Finali Fragmanı İzlemek İçin tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 8 sene önce

    Yalnız The Flash’te ağlayan tek yaratık benim sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir