Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm
0

TRT1 kanalının yeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm ile devam ediyor. Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm ile 19 Ekim Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarında yer alacak.

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi bu akşam 3. bölümü ile ekranlara geldi. Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısını, siyasi olaylarını, savaşlarını ve I. Melikşah’ın hayatını ele alan dizide ayrıca Hatice Şendil, Gürkan Uygun ve Leyla Lydia Tuğutlu’da rol alıyor. Sultan Melikşah’ın buyruğuna direnemeyen Nizamülmülk, devleti bekleyen tüm tehlikelere rağmen Sultan Melikşah ile oğlu Sencer’i gizli bir yerde buluşturmuştur. Melikşah, Nizamülmülk’ün uyarılarını göz ardı edip, yıllar sonra görmek istediği oğluyla kavuşmak için aralarında duran son kapıyı da açacak mıdır? Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm fraganı yayınlandı.

Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm izle

Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 3. Bölümde Neler Oldu?

Büyük Selçuklu Devleti’ne karşı girişilen her mücadelede Batınilerin parmağının olduğunu öğrenen Sencer‘in onlara karşı giriştiği operasyon ne olacaktır? Sencer, Batınilerin Selçuklu’yu yıkıma götürebilecek planlarını deşifre edebilecek midir? Baba hasreti çeken Sencer, kalbini Turna Hatun’a açacak mıdır?
Batınilere karşı yapılacak olan mücadelenin sadece kılıçla olmayacağını bilen Nizamülmülk nasıl bir yol izleyecektir? Bu yolda hangi İslam Âlimi’nin kapısını çalacaktır?

Saraya gelişiyle dikkatleri üzerinde toplayan ve adım adım Melikşah’a yaklaşarak Terken’in hışmını üzerine çeken Elçin, ağabeyi Kılıçarslan’ı kurtarmak için nasıl bir yol izleyecektir? Elçin’in sarayda misafir edilmesi ve Melikşah ile kurduğu yakınlık, Terken’i tedirgin ederken yapacağı hamle de büyük merakla beklenecek.

Kardeşinin intikamı için peşine düştüğü Sencer’in Kınık Obası’ndan olduğu bilgisine ulaşan Yorgos, Sencer’i bulup kardeşinin intikamını alabilecek midir? Hedeflediği Kuvel Kalesi fethi için hazırlıklara başlamışken Anadolu’da patlak veren sorunlarla ilgilenmek zorunda kalan Melikşah’ın, Kuvel Kalesi’yle ilgili yeni planları ne olacaktır?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir