1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Yeni GAİN dizisi “Cezailer”

Yeni GAİN dizisi “Cezailer”
0

Yiğit Özşener ve Rıza Kocaoğlu’nun başrollerini paylaştığı Yeni GAİN dizisi Cezailer için tanıtım fragmanı yayınlandı. 29 Eylül’de GAİN’de yayına girecek “Cezailer”, izleyiciyi bir psikiyatri kliniğinde cezai ehliyeti olmayanları ağırlayan cezailer koğuşuna konuk edecek.

Rosenhan Deneyi’ni tekrarlayan bir psikiyatristin yaşadıklarını konu alan Cezailer dizisi GAİN platformunun yeni idaalı yapımlarında biri olarak seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Tanıtım fragmanı ile oldukça merak uyandıran yeni GAİN dizisi Cezailer oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Cezailer oyuncu kadrosunda; Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Esra Bezen Bilgin, Ushan Çakır, Onur Ünsal, Hayal Köseoğlu, Hakan Karsak, Şerif Erol, Görkem Kasal ve Cem Zeynel Kılıç yer alıyor.

Cezailer dizi konusu ise; Mert Güngel adlı bir psikiyatristin kariyeri için bilim tarihinin en sarsıcı deneylerinden olan Rosenhan Deneyi’ni Türkiye’de tekrarlamak isterken 2 hafta kalmak üzere girdiği hastanede mahsur kalmasıyla deneyin içinden çıkılmaz bir kâbusa dönüşmesini konu alıyor. Karanlığın ve komedinin iç içe olduğu hayatımızda klinik duvarlarının öte yanındaki hayata ne kadar uzak, ne kadar yakınız? Sarsılmaz sandığımız “gerçekliğimiz” aslında kendi kurguladığımız bir hikâye olabilir mi? Normal dediğimiz şeyin sınırları nerede başlıyor, nerede bitiyor? En kabul edilemez eylemlerimizi bize karakterimiz mi yaptırıyor, yoksa tüm bunların sorumlusu yaşadıklarımız ve travmalarımız mı?

GAİN’in hem hikâyesiyle hem de ortaya attığı sorularla izleyiciyi şaşırtacak yepyeni dizisi “Cezailer” 29 Eylül’de yayına giriyor. Bir psikiyatrın, 1969 yılında ABD’deki psikiyatri hastanelerinde gerçekleştirilen ve bilim tarihinin en ilginç deneylerinden biri olarak nitelenen Rosenhan Deneyi’ni Türkiye’de tekrarlamayı kafaya koymasıyla başlayan olayları konu alan “Cezailer”de kleptomani, şizofreni, Alzheimer ve manik depresyon hastaları ile dolu bir klinikte yaşananlar anlatılıyor.

Cezailer Tanıtım Fragmanı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir