Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm
0

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi TRT1 ekranlarında başlıyor. Uyanış Büyük Selçuklu adıyla bilinen ve bu yıl Alparslan Büyük Selçuklu olarak ekranlara dönmeye hazırlanan TRT1’in tarihi dizisinin yeni sezon ilk fragmanı yayımlandı. Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm ile 8 Kasım Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu yeni sezonda “Alparslan Büyük Selçuklu” adıyla yayınlanacak. Başrollerinde Barış Arduç ile Fahriye Evcen’in bulunduğu Alparslan Büyük Selçuklu Ekim ayında TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm Tanıtım

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu Sezon Finalinde Neler Oldu?

Sabbah ve Mitras, Baturalp ve Başulu ile birlikte Sencer ve Tapar’ı da tuzağa düşürmüştür. Selçuklulara altın darbeyi sonunda vurabileceklerini düşünen Sabbah ve Mitras, karşılarında birden Melikşah’ı bulmuştur.

İki taraf arasında yaşanacak mücadele sonucunda taraflar önemli bir yara alacaktır. Melikşah, sonunda Sabbah ve Mitras’ı ortadan kaldırmayı başarabilecek midir?

Başulu’yu Kıpçak Diyarı’na götürmeye kararlı olan Baturalp, yaşadığı bu tuzak sonucunda kardeşiyle birlikte gitmekte hala ısrarcı olacak mıdır? Melikşah ile Baturalp arasındaki yüzleşmede neler yaşanacaktır? Melikşah’ın Başulu’ya karşı olan duyguları, saraydaki düzeni nasıl etkileyecektir? Batıniler’e karşı büyük bir savaş açan Selçuklular’ın hamleleri, Sabbah’ı nasıl etkileyecektir?

Kuvel Kalesi fethini durdurmak için elinden geleni yapan Sabbah ile Mitras’ın Melikşah’a karşı olan mücadelelerinde hangi taraf galip gelecektir? Takipleri sonucunda Terken’in Karahanlı askerlerini çağırttığını öğrenen ve Terken ile Tacülmülk’ü hiç beklemedikleri anda yakalayan Zübeyde Hatun, bu durumu Melikşah’a iletecektir.

Melikşah, Terken ile Tacülmülk’ün bu gizli planı karşısında nasıl bir karar alacaktır? Kuvel Kalesi fethinin ardından son bir görev için Nizamülmülk’le yola koyulmayı planlayan Melikşah’ın geçmişe, atalarına dair duyacakları yepyeni bir sayfa açacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir