1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu ilk bölümü ile ekranlara geldi. Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm ile 15 Kasım Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi bu hafta ilk bölümü ekrana geldi. Barış Arduç ve Fahriye Evcen’i buluşturan Sultan Alparslan dönemini anlatan dizinin ilk bölümünde uğrul Bey’in kendi yerine geçecek kişiyi seçtiği sırada kötü bir haber alınır ve Alparslan ile beraberindekiler saldırıya uğrayan Türkleri kurtarmaya giderken tuzağa düşürülür. Sultan Alparslan ise bu olay sonunda Akça Hatun ile karşılaşır.

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm Özeti

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı (Barış Arduç) hiç ummadığı bir yere götürür.

Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan (Barış Arduç) ve Akça (Fahriye Evcen) arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir. Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir