1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm

Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm
0

Pazartesi akşamlarının yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile TRT1 ekranlarında yayınlanıyor. Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm ile 22 Kasım Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Büyük Selçuklu devlet dönemini anlatan tarihi dizi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. 2.bölümüyle ekrana gelen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde; Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır. Obadaki tüm gözler ise Çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı?

Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 3. Bölüm 2. Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm Özeti

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.

Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.

Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir