1

Arrow, 3. sezon 18. bölümüyle ekranlara geldi. İlginç bir bölüm oldu. Bölüm özetini ve inceleme yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

[wpspoiler name=”Bölüm Özeti – Spoiler İçerebilir” ]

Ray Palmer, Felicity’yi Kurtarıyor!

Maseo, başkanı öldürdükten sonra diğer oku Felicity’ye atmak üzereyken Ray, önüne atlar ve Felicity’yi kurtarır. Fakat yaralıdır. Hastaneye gittiğinde, pıhtılaşma sorunu olduğunu, ameliyata girmesi gerektiğini söylerler. Fakat ameliyatta felç olabilir, ameliyata girmezse de ölebilir. Ray, nano-tek adını verdiği robotlar ile bunu iyileştirebileceğini söyler, fakat doktor yasak olduğunu söyler. Bu arada Felicity’nin annesi gelmiştir. O doktoru uzaklaştırır ve Felicity, tedaviyi uygular. Ray, tamamen iyileşmiştir. Ve Felicity’ye onu sevdiğini söylemiştir.

Komiser Lance, Arrow’a Yakalatma Emri Çıkartır!

Sahte Arrowlar, Lance‘in aklını çelmiştir. Ve Lance, Arrow için yakalama kararı çıkarmıştır.

Geçmişe Dönüş!

Geçen hafta, Hong Kong‘da geçen yerin sonunda Shado‘yu görmüştük. Fakat onun Shado’nun ikizi olduğunu bu bölümde öğrenmiş olduk. Ve Oliver ile Akio‘ya yardım eder. Evine giderler. Shado’yu sorar. Oliver okuldan tanıdığını söyler. Kendini de Tommy olarak tanıtır. Oliver duş almak istediğini söyler. O esnada sağ omzunda Shado’nun dövmesini görür kardeşi.

Oliver, Nyssa’dan Yardım İster!

Oliver, Maseo‘nun kaldığı yeri Nyssa‘dan öğrenmek ister. İlk başta olmaz desede Oliver onu ikna eder. Yerini öğrenirler. Giderler fakat Ra’s da oradadır ve süprizi vardır. Polislerde orada olacaktır. Black Canary, Arsenal ve Arrow kaçmaya başlarlar. Arsenal mecburen birkaç polisi ayaklardan vurmuştur, fakat kurtulmuşturda.

Ra’s, Komiser Lance’i Kaçırmıştır.

Ra’s Al Ghul, Lance‘i kaçırarak ona gerçekleri anlatır. Kızının da Lian Yu‘da olduğu ve Oliver Queen’in Arrow olduğunu da söylemiştir.

Lance, Arrow’un Peşinde!

Lance, derhal ekipleri yönlendirerek, Oliver’ın olabileceği yerlere baskın yapar. Kulüptedir ve Oliver kaçar. Diggle’ın evine gider. Sonradan Arrow Takımı’da oraya gelir. Oliver, planı olmadığını bu sefer köşeye sıkıştıklarını söyler. Ardından teslim olmaya gider. Karakolda teslim olur. Arrow Takımı‘nın diğer üyelerinin serbest kalması şartı ile teslim olmuştur. Fakat takım bundan hoşnut değildir.

Mei, Polisi Arar!

Shado’nun kardeşi polisi aramıştır. Fakat polis yerini Waller’ın adamları gelmiştir. Oliver, birini hakladıktan sonra diğerini de Tatsu ve Maseo haklamıştır. Oliver, Mei’ye gerçekleri anlatmıştır. Yao Fei ve Shado’nun öldüğünü söylemiştir. Mei teşekkür etmiştir. 3 yıldır bilmeyerek yaşadığını söylemiştir. Ve artık en azından gerçekleri bildiğini söylemiştir.

Roy, Arrow Olarak Teslim Olur!

Roy, Oliver‘ı kurtarmak için Arrow kılığına girerek, Oliver’ı naklettikleri aracı durdurur. Arrow benim diyerek teslim olur.[/wpspoiler]

Arrow 3. Sezon 18. Bölüm İnceleme:

 Geçen haftanın bitişi bu haftanın başlangıcı oldu. Felicity’nin vurulacağını düşünmüştü birçok kişi. Ama Ray Palmer, önüne atlayarak onu kurtardı. Diğer yandan da Komiser Lance, Sara’dan sonra hem Laurel’a hem de Arrow esip gürlüyor. Ra’s’ın, Lance’i almasını beklemiyordun açıkçası. Herşeyi söylese de Roy, Oliver’ı kurtardı. Ekip işi de bu değilmi? Dikkatimi çeken diğer bir husus da Ray Palmer’ın devamlı birşeyler icat etmesi. Kendi icadı hayatını kurtardı. En azından şimdilik. Birde Felicity’ye onu sevdiğini söylesede karşılık alamaması hayal kırıklığı oldu onun için. Bence Felicity’nin bir karar vermesi gerekecek.

Oliver ekibi ve şehri kurtarmak, Ra’s’ın yerine geçmemek için teslim olması da başka bir güzellik. Yine kendini feda etti adam. Ama kıymetimni bilen kim?

Adaya dönüşlerde güzeldi bu hafta. Shado’ya benzettiğimiz kızın onun ikizi Mei olduğunu öğrendik. Ama bence o kızda var birşeyler. İlerleyen zamanlarda görebiliriz tekrar ama ben birşeyler sakladığını düşünüyorum. Kim bilir belki de Shado’dur. Ya da daha sonra Oliver’dan intikamda alabilir.

Genel itibariyle heyecanlı bir bölümdü. Geri dönüşler ciddi anlamda heyecanlı olmaya başladı diye düşünüyorum. Ray ile Oliver ileride kanka olabilir. Zaten Flash’a konuk olacaklar birkaç haftaya. Roy’a birkez daha hayranlık duyduk bu hafta. Finalde birinin öleceğini biliyoruz. Çoğunluk Roy’un öleceğini düşünüyor, fakat ben Lance’in de olabileceğini düşünüyorum..

Arrow Sezon 3 Bölüm 19 Fragman:

Arrow Sezon 3 Bölüm 18 Bölüm fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİNİZ!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Eki 6, 2015

    Son 3 gün kaldı yeni sezon için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir