1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 75. Bölüm

Kuruluş Osman 75. Bölüm
0

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisi yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman 75. Bölüm ile 15 Aralık Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi olan Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinin 74. bölümünde Vezir Alemşah dikkat çekti. Tekfurların Mari’yi kaçırmaya çalışan Turgut Bey’e yaptığı işkence damga vurdu. Kuruluş Osman 74. bölümde Selçuklu Veziri Alemşah, Osman Bey’i kontrol altına almak hedefiyle Bitinya’ya geliyor. Osman Bey, bütün bu olanlarla nasıl başa çıkacak?

Kuruluş Osman 75. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 74. Bölüm Özeti

‘Kuruluş Osman’ın 74’üncü bölümde Osman Bey adeta dört koldan kuşatılıyor. Madendeki patlamanın ardından tekfurlara esir düşen Boran Alp, Tekfur Nikola tarafından infaz edilmek üzereyken, Selçuklu Veziri Alemşah, Osman Bey’i kontrol altına almak hedefiyle Bitinya’ya geliyor. Yakalanan Turgut Bey ve Mari ise Osman Bey’in yardımına muhtaç!

İnegöl’ün madenlerini ele geçiren Osman Bey’e tekfurların kurduğu tuzak sonucunda yaşanan patlama ortalığı karıştırır. Osman Bey mahsur kalan alplerine ulaşmaya çalışırken, Boran Alp esir düşer. Peşlerindeki askerlerinden daha fazla kaçamayan Turgut Bey ve Mari ise Tekfur Nikola’ya yakalanır.
Kayı Obası, Boran’ın esaretiyle yıkılır ve Osman Bey esir alpini kurtarabilmek için İnegöl Kalesi’ni hedef almaya hazırlanırken, bölgeye gelen Selçuklu Veziri Alemşah’ın Kayı Obası ziyaretinde “Osman Bey başına buyruk hareket etme devrin bitti” sözleri tekfurlar için yeni bir umut haline gelir! Tekfur Kosses’in Şeyh Edebalı’nin boğazına kılıcını dayaması bayrağı taşıran son damla olur!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir