1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Nizamı Alem Dizisi

Nizamı Alem Dizisi
0

TRT1 kanalının yeni dizisi Nizamı Alem gerek konusu gerekse oyuncu kadrosu ile yeni sezonun iddalı olmaya aday dizilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Akli Film’in yapımcılığını üstleneceği Nizamı Alem dizisinde Buğra Gülsoy’un başrolde olması en büyük dikkat çeken özelliklerinden biri olarak görülüyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Gürkan Uygun, Osman Sonant gibi isimler yer alacak.

Özel bir platoda çekilecek olan dizi Selçuklu İmparatorluğu dönemini anlatacak. Haşhaşiler’in yarattığı terörün de içinde yer alacağı dizide ayrıca Selçuklu devletindeki taht savaşlarına da farklı bir yorum getirilecek.

Ay sonunda çekimlerine başlanacak olan Nizamı Alem dizisine; hem anlatacağı hikayenin ülkemizde daha önce pek de işlenmemiş bir konu olduğu düşünülür ise, Nizamı Alem’e izleyiciler açısından merak konusu olacak. Dizinin ekibi de at binme ve kılıç kullanma eğitimleri almaya başlamıştı.

Buğra Gülsoy, yeni yapımda Selçuklu devletine en parlak dönemi yaşatan Sultan Melikşah’ı canlandıracak ve bambaşka bir rolle hayranlarının karşısında olacak. Gülsoy’un kariyeri için de bu dizi son derece önemli bir yapım konumunda.

Ekin Koç ise, Sultan Melikşah’ın oğlu Ahmed Sencer karakterine hayat verecek. İki ünlü oyuncunun sergileyecekleri performans da dizinin gidişatını çok etkileyecek.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir