1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 15. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 15. Bölüm
0

TRT1 ekranlarında Pazartesi akşamları sevenlerini ekran başına kilitleyen Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümü ile devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 15. bölüm 4 Ocak Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

TRT 1’de yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi dün akşam 14. yeni bölümüyle ekrana geldi. Melikşah’ın Tacülmülk’e tepkisi ve Kuvel Kalesi savaşı da tansiyonu arttırdı. Hasan Sabbah’ı yakalayıp gerçek kimliğini açık etmek üzere olan Sencer’i Melikşah durdurmuştu. Daha sonra Sencer’in Seyduna’nın peşine düşmesine izin vermeyen Melikşah, Arslantaş’ı kaçırarak devlete itaatsizlik eden ve Tacülmülk’ü darp eden Sencer’e nasıl bir ceza uygulayacaktır? Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun dönemini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi nefes kesen 14. bölümüyle dün akşam TRT 1 ekranlarındaydı. Uyanış Büyük Selçuklu 14. bölümde neler oldu? Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Uyanış: Büyük Selçuklu 14. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 15. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=L1-ANt-3Y3E”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 15. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=sxeIU8rQXdw”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 14. Bölüm Özeti

Hasan Sabbah’ı yakalayıp gerçek kimliğini açık etmek üzere olan Sencer’i Melikşah durdurmuştu. Daha sonra Sencer’in Seyduna’nın peşine düşmesine izin vermeyen Melikşah, Arslantaş’ı kaçırarak devlete itaatsizlik eden ve Tacülmülk’ü darp eden Sencer’e nasıl bir ceza uygulayacaktır? Nizamülmülk’ü ve Sencer’i yaralamak suretiyle aranan Arslantaş bulunabilecek midir?

Terken’in başarılı tertibi neticesinde zehirlenmiş olan Nizamülmülk ölecek midir? Nizamülmülk’e zehirli sıvıyı içiren Turna’nın akıbeti ne olacaktır?

Yıllarca esaret altında yaşadığı zindandan kaçmayı başaran Arslantaş’ın annesi Leyla’nın peşine düşmüş olan batıniler, Leyla’yı bulabilecekler mi? Leyla’nın akıbeti ne olacaktır? Arslantaş annesi Leyla’yı batınilerin elinden kurtarmayı başarabilecek midir?

Şelemzar’daki çelik ambarının patlaması sonucunda Melikşah’ın öfkesini üzerine çeken İlteber’in zor günleri devam edecektir. Borçlarından ötürü kendisini köşeye sıkıştıran Faysal’ın darülhicreyi istemesi İlteber’i içinden çıkılmaz bir kıskacın içine hapsetmişti. İçine düştüğü durumdan çıkmak için başkaca çaresi kalmayan İlteber, darülhicreyi Faysal’a verecek midir?

Şelemzar patlamalarında dahli olduğu anlaşılınca Melikşah’ın tepkisini üzerine çeken Andreas, Bizans imparatorunun kendisini gözden çıkardığını ve Melikşah’ın kellesini almak için harekete geçeceğini anlamıştı. İçine düştüğü bu amansız vaziyetten kurtulabilmek için ne yapacaktır? Yoksa Andreas yolun sonuna mı gelmiştir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir