Arrow 3. Sezon 20. Bölüm İncelemesi
0

Arrow 3. Sezon 19. Bölüm İncelemesini okumak için tıklayınız.

Arrow 3. Sezon 20. Bölümü kısaca özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

Oliver, Thea’yı Bulur!

Ra’s Al Ghul tarafından evde kılıçla ağır yaralanan Thea‘yı, Oliver bulur. Oliver, hemen ambulansa haber verir ve hastaneye giderler. Fakat Thea’nın kalbi durur. Doktorlar yaşamasının zor olduğunu, makineye bağlı yaşayabileceğini söylerler. Malcolm Meryln‘de hastaneye gelir. Daha sonra Felicity ve Diggle‘da gelir ve Oliver’a destek verirler. Bu arada birlik dumanla Oliver’a mesaj gönderir. Oliver gittiğinde Maseo oradadır ve Ra’s‘ın Thea’nın yaşaması için tek şans olduğunu ve teklifi kabul etmesi gerektiğini söyler.

Hong Kong Tehlike’de!

Albay, biyolojik silahı uygulamak üzeridir. Fakat Maseo, Tatsu ve Oliver, onu durdurmak için herşeyi yapmaktadır. Alfa ve Omegayı birleştiren Albay, onu uygulanması için kalabalık bir yere gönderir. Oliver ve diğerleri paşlerine düşer. Fakat kamyon yemdir.

Oliver, Thea’yı Lazarus Pit’de Diriltmek İster!

Oliver, birliğin teklifini kabul ederek Nanda Parbat‘a gidip Lazarus Pit‘de Thea’yı diriltmeye karar verir. Felicity, Diggle ve Meryln ona karşı olmalarına rağmen onu yalnız göndermek istemezler. Felicity, Ray Palmer‘dan jetini ister ve Nanda Parbat’a jetle giderler. Malcolm ise Oliver’a ısrarla bunu yapmak istediğinden emin misin diye sormaya devam eder. Çünkü, o suya giren kişi bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Jette Oliver, Felicity’le Konuşur!

Oliver, daha önce adadayken Starling City‘ye geldiğini söyler. Thea’yı korumak için birini öldürdüğünü, fakat kendini kandırdığını da itiraf eder.

Thea, Nanda Parbat’ta!

Thea‘yı diriltmek için Nanda Parbat‘a giden ekibi, orada tüm birlik üyeleri beklemektedir.

Maseo ve Diggle Karşı Karşıya!

Maseo, Oliver’ın birliğe katılarak doğru olanı yaptığını söylemeye çalışsa da, Diggle birliktekilerin birer korkak olduğu sadece geçmişlerinden kaçtıklarını söyler.

Thea, Lazarus Pit’te!

Yapılan ayinle Thea, sihirli su Lazarus Pit‘e girer ve çok geçmeden dirilir. Fakat Thea eskisi gibi değildir. Oliver’ın öldüğünü ve annesinin yaşadığını düşünür.

Felicity, Ra’s Al Ghul ile Konuşur!

Felicity, Ra’s Al Ghul‘a karşı gelmiştir. Onun bir canavar olduğunu ve Oliver’ı istemediği birşeye zorladığını belirtmiştir. Ra’s ise Oliver’ın seni neden sevdiğini şimdi anladım der ve artık yapacak birşey olmadığını söyler.

Felicity ve Oliver Yatak Odasında Başbaşa!

Felicity ve Oliver üç sezondur beklenen hamleyi yaparak birlikte olurlar. Fakat Felicity, bulduğu tozla Oliver’ı bayıltır ve oradan kaçmaya karar verir. Meryln kaçamadan yakalanacaklarını belirtse de bir yol olduğunu söyler. Giderken Maseo’da onlara yardım eder. Fakat yarıyolda birlik üyeleri önleri kesse de Oliver uyanır ve efsana bir konuşma yaparak onlara emir verir. Daha sonra arkadaşlarını uğurladıktan sonra Ra’s’ın yanına gider.

Ra’s ve Oliver Konuşmaya Başlarlar!

Ra’s kaçanları öldürmesi gerektiğini ve kaçmaları için onlara içeriden birinin yardım ettiğini bildiğini söyler. Maseo yani Sarab itiraf eder. Ra’s Al Ghul onu bağışlar ve Oliver’ı eğitirken onun yardımına ihtiyacı olacağını söyler.

Thea Kendine Gelmeye Başlar!

Eve dönen Thea olanları hatırlamaya başlamıştır. Ve Oliver’ın durumunu öğrenir. Meryln başka şanslarını olmadığını söyler.

Felicityi Laurel”ın Yanına Gitmiştir.

Felicity, ağlayarak Laurel‘a gider ve olanları anlatır.

Hong Kong’ta İşler Karışmıştır!

Virüsü bulan Olvier ve diğerleri harekete geçse de virüsün bulunduğu şişe yere düşerek kırılmıştır.

Ra’s Al Ghul Harekete Geçmiştir!

Oliver artık birlik üyesi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ve ilk iş olarak birliğin dövmesini sırtına bizzat Ra’s Al Ghul yapmıştır.[/wpspoiler]

arrow 3x20

Arrow 3. Sezon 20. Bölüm İnceleme: Arrow 3. sezon 20.bölüm ilk olarak duygusal bir bölümdü. Ayrıca birçok ilklerin olduğu bir bölümdü de. Özellikle uzun süredir beklenen Felicity ve Oliver sahnesi gerçekleşti. Diğer yandan da Oliver jette Felicity’ye bir şey daha itiraf etti. Malcolm ise Lazarus Pit olayını öğrenince gerçekten de karşı çıktı. Ama tabiki de Oliver onu dinlemedi. Zaten Thea ilk dirildiğinde durumu görmüş olduk. Maseo’nun yardım etmesi de güzeldi. Hem de sonrasında durumu Ra’s Al Ghul’a itiraf etmesi de ayrı bir güzellikti. Bana göre bölümün en güzel sahnelerinden biri de Oliver’ın içeriden kaçarken uyandıktan sonra birlik üyelerine yaptığı konuşmada gerçekten iyiydi. Wahreeth Al Ghul bu kelimenin anlamını tam bilmesem de yine de güzeldi.

Ra’s’ın yeni hamlesi ise tam emin olmamakla birlikte Oliver’ı beynini yıkamak olacak gibi duruyor. Oliver Queen’in öldüğünü ve Arrow’u da kimsenin hatırlamayacağını, şimdilik Arrow- Al Sah-Him olduğunu ve kısa zaman sonra Şeytanın Varisi yeni Ra’s Al Ghul’un kendisini olacağını söylemesi de ayrı bir konu tabi.

Arrow 3. Sezon 21. Bölüm Fragmanı:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir