1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kıbrıs Zafere Doğru 14. Bölüm

Kıbrıs Zafere Doğru 14. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Kıbrıs Zafere Doğru dizisi yeni bölümleri ile Cuma akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kıbrıs Zafere Doğru 14. Bölüm ile 12 Kasım Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1 ekranlarında Cuma günleri yayınlanan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi 13. bölümüyle izleyicilerle buluştu. Dizinin son bölümünde Yüzbaşı Cengiz Topel’in uçağı düşüyor. Kıbrıs Zafere Doğru 13. bölüm full izle için tıklayınız.
Kıbrıs Zafere Doğru 14. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Kıbrıs Zafere Doğru 14. Bölüm Fragmanı

Kıbrıs Zafere Doğru 13. Bölüm Özeti

Türkiye’nin, Kıbrıs’a ilk resmi hava müdahalesinin ardından Erenköy sevinç içindedir. Diğer tarafta ise Erenköy’ü top atışına tutan Rum hücum botlarını ölüm dalışı ile batıran Cengiz Topel’in uçağı düşmüştür. Paraşütü ile Rum tarafına inebilen Yüzbaşı Cengiz, esir düşmüştür. Şimdi Cengiz için ölüm kalım savaşı başlamıştır. Ya Rumların işkencesinde konuşacak ya da ölümü tercih edecektir.

Kendisine yapılan işkencenin boyutu her geçen dakika artarken Erenköy yeni saldırılar ile karşı karşıya kalır. Yunan uçakları devreye girip Erenköy üstünde uçuşa başlarken Türkiye’nin 64 savaş jeti devreye girer ve Yunan uçaklarını Erenköy’den kovup kahraman Mücahit’in direnişini taçlandırır. Erenköy’de zafer Kıbrıs Türkleri’ni beklerken adanın dört yanında hem Türk subayı hem de mücahitler bu direniş destanı için büyük bedeller öder.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir