1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 40. Bölüm

Kuruluş Osman 40. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen ATV dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile devam ediyor. Kuruluş Osman 40. Bölüm ile 30 Aralık Çarşamba akşamı ATV ekranlarında yayınlanacak.

Kuruluş Osman 39. bölümüyle dün akşam yayınlandı. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini anlatan dizinin son bölümüne Ertuğrul Bey’in hayatını kaybetmesi damga vurdu. Yayınlanan son bölümün ardından Kuruluş Osman 40. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.

Kuruluş Osman 39. bölüm izlemek için tıklayınız.

Kuruluş Osman 40. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=hDRqLE9tWy0″]

Kuruluş Osman 40. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=wP85TkmtpR8″]

Kuruluş Osman 39. Bölüm Özeti

Hasta yatağından kalkarak herkesi şaşırtan Ertuğrul Bey, topladığı toyla Osman Bey ve Savcı Bey arasındaki çatışmaya son verirken; kendisinden sonra kimin bey olacağına karar vermek üzere Aksakallılar’la bir araya gelir. Targun Hatun, Nikola’nın Kayı beylerini zehirlemesi için yaptığı planı Osman Bey’e anlatırken; Osman Bey, Nikola’ya karşı zekice bir oyun kurar. Vasiyetini hazırlayan Ertuğrul Bey’in ölümü Kayı Obası’nda büyük bir acıya sebep olur. Kayı Obası beyini gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlarken; yeni beyin kim olacağı sorusu herkesin aklındadır. Kayı Obası’nın yeni beyi kim olacak?

Ertuğrul Bey’in ölümü uçtaki dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Nikola’ya karşı kurduğu oyunda başarılı olabilecek mi? Savcı Bey, beylik için nasıl bir hamle yapacak? Dündar Bey, beylik için adının geçmeyişi üzerine Hazal Hatun’la birlikte nası bir plan kuracak?

İlginizi Çekebilir
Yargi-Bolum-10

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir