1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 93. Bölüm

Kuruluş Osman 93. Bölüm
0

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman 93. Bölüm ile 4 Mayıs Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile seyircileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. 27 Nisan Çarşamba akşamı ekranlara gelen Kuruluş Osman son bölümü reyting sıralamasında Total de 7,00 puan alarak 1. oldu. Kuruluş Osman dizisinin 92. bölümünde; Osman Bey, sonunda İnegöl Tekfuru Nikola’yı ele geçirir. Herkes Nikola’nın acı ölümünü beklerken, Osman Bey onu öldürmez. Nikola esir edilerek Kayı obasına götürülür. Osman Bey’in yeni planı ne olacaktır?

Kuruluş Osman 93. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 92. Bölüm Özeti

Herkes Nikola’nın acı ölümünü beklerken, Osman Bey onu öldürmez

Nikola esir edilerek Kayı obasına götürülür. Osman Bey’in yeni planı ne olacaktır? Karanlığın elçisi Usta Arius ve Bizans Komutanı Romanos bu toprakları nasıl şekillendireceklerini konuşurken, ortaya ateş gibi düşen bir haber gelir.

İnegöl’ün fethedileceği haberi dalga dalga yayılmış, Kayı obasını fetih heyecanı sarmıştır. Bala Hatun önderliğinde Bacıyanlar pusatlarını kuşanırlar.

Malhun Hatun’un topladığı hatunlar ise cenk sürerken, arkada orduya lazım olacak malzeme ve levazımları toparlarlar.

Gündüz Bey’de, İnegöl surlarını dövecek mancınıkların başında olacaktır. Bütün Alplar, Osman Bey’in buyruğuna dikkat kesilmiştir. Tek gerçek ise artık fetih vaktidir.

Tekfur Kosses’in yaraları iyileşirken, aynı zamanda Şeyh Edebalı’nın sohbetlerinden de nasiplenir. Tekfur Kosses, yıllar sonra ilk defa kendisini, yaptıklarını sorgulamaya başlar. Tekfur Kosses’in inanç dünyasında bir değişim mi yaşanmaktadır.

Usta Arius, Kayı obasındaki casusu Barkın’ı kullanarak şartları kendi lehine çevirmek ister. Artık maskenin düşme vakti gelmiştir. Ardı ardına kurduğu oyunların sonuna gelen karanlığın elçisi Usta Arius, Osman Bey’in eline düşer. Osman Bey, maskenin ardında kimin olduğunu öğrenince ne yapacaktır?

İlginizi Çekebilir
Mahkum-Bolum-20

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir