1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm
0

Pazartesi akşamlarının sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm ile 8 Şubat Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1’in kısa sürede hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, dün akşam 19. yeni bölümüyle oldukça heyecanlı bir bölüme sahne oldu. Sevilen dizide bu akşamki bölüme Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa giriştiği yıkım faaliyetleri damga vurdu. Öte yandan hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında bir koz elde etmeyi başaran Terken’in kurduğu planlar dikkat çekti. Sencer, babasının intikamı için yollara düşer ve Melikşah da aldığı yaranın acısı içindedir. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 19. bölümüyle ekranlara geldi. Sevilen dizide gözler şimdi 20. yeni bölüm fragmanına çevrildi.

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=7RfeRGFJx-Y”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=ZtuHMy-52L4&t=4s”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm Özeti

Hasan Sabbah, Rüstem, Behram ve nice fedaisinin ölümünden sorumlu tuttuğu Sencer’den intikam almak için onu bir pusuya çekmişti. Sencer’i bu pusudan kurtarmak için son anda yetişen Melikşah, Sabbah’ın bir tertibi neticesinde zehirlenmiş ve bu zehrin tesiriyle yere yığılmıştı. Sencer, Melikşah’ın canına zeval gelmesin diye kendisini siper etmişti. Sencer, Melikşah’ı Faysal ve Sabbah’tan koruyabilecek midir? Onları bu müşkül vaziyetten kim kurtaracaktır?

Öte yandan hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında bir koz elde etmeyi başaran Terken, daha da güçlenebilmek adına Tacülmülk’ü Nizamülmülk ve Zübeyde’ye karşı yeni ittifaklar bulması yönünde uyarmıştır. Bunun neticesinde Tacülmülk hangi tehlikeli düşmanla işbirliği yapmanın eşiğine gelecektir? Göze girebilmek için girişeceği hangi eylem kendisini zora sokacaktır?

Diğer taraftan sarayda görev yaptığı yıllarda Selçuklu’nun birçok gizli belgesini kaçırmayı başarmış olan Hasan Sabbah, bu gizli belgeleri Selçuklu’yu yıkmak için harekete geçmiş olan Haçlı kontlarına ve Selçuklu topraklarında dehşet saçan Markus’a teslim edebilecek midir? Sencer, bu belgeleri ele geçirmeyi başarıp Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa girişeceği yıkım faaliyetlerine engel olabilecek midir?

Maruz kaldığı zehrin tesiriyle ölümle pençeleşmekte olan Melikşah’ın yokluğunda Isfahan’da ne gibi gelişmeler yaşanacaktır? Ahali ve ordu içinde başlayacak olan huzursuzluklar nasıl önlenecektir?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir