1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm ile 15 Şubat Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu 20. son bölümü ile sevenlerinin beğenisine sunuldu. Yine heyecan dolu sahnelerin yer aldığı bölümde neler oldu merak konusu. Sevilen dizinin dün akşamki bölüme Melikşah’ın Kuvel Kalesi fethi için harekete geçmesi damga vurdu. Dizinin son bölümünde Hasan Sabbah’ın planı ise tepkiye neden olmuştu. Başarılı oyuncuları ve dikkat çeken konusuyla her hafta pazartesi akşamı TRT1 ekranlarına izleyicisi karşısına çıkıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. bölüm izlemek için tıklayınız.

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm Ön İzleme

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=H9e5XIoeoBE”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=m2GiUD6e8Ls”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 21. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=Oo06EWfWc-U”]

Uyanış: Büyük Selçuklu 20. Bölüm Özeti

Tacülmülk, Hasan Sabbah’ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat neticesinde Sencer’in Kara Tepe’ye pusulandırdığı askerlerin büyük bir kısmını buradan çekmişti. Bu suretle pusulanan az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin mühim bilgilerini içeren evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Giriştiği bu eylemle Melikşah’ın gözünden düşecek olan Tacülmülk’ün cezası ne olacaktır?

Öte yandan Sencer, Sabbah’ın Selçuklu’nun gizli evraklarını haçlı kontlarına teslim edeceğini öğrenmişti. Bu teslimatın gerçekleşeceği yeri de öğrenen Sencer, Nizamülmülk ve yiğitleriyle beraber teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencerler, Sabbah, Markus ve haçlı kontlarından Selçuklu’nun birçok sırrını içeren evrakları almayı başarabilecekler midir? Sencer, Markus’u ve Sabbah’ı yakalayıp intikamını alabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Zübeyde’nin emrini dinlemeyip Kınık Obasına, Melikşah’ın yanına gelen Terken, Melikşah’ın otağında Başulu ile karşılaşmıştı. Kendisine sırtı dönük olan Başulu’nun yüzünü görecek midir?

Öte yandan ölümün pençesinden kurtulup sıhhatine kavuşacak olan Melikşah, derhal Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu teçhizatlandırmak isteyecektir. Bu yönde başlatılan hazırlıklara batıni ve haçlı ittifakı sekte vurmak için nasıl bir harekete girişecektir? Melikşah’ın Kuvel’e fetih için geleceğini bilen İzakyos, bölgede güçlenmek için ne yapacaktır?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir