1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm
0

TRT1 ekranının yeni dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı yeni bölümleri ile Perşembe akşamları ekranlara geliyor. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm ile 23 Eylül Perşembe akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT1’in yeni tarih dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı, ilk bölümüyle 16 Eylül 2021 Perşembe akşamı ekrana geldi. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener ve Yetkin Dikinciler’in yer aldığı Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin denizlerdeki hakimiyetinin anlatıyor. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm fragmanı yayınlandı.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 2. Bölüm Fragmanı

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 1. Bölüm Özeti

Midilli Fatihi Yakup Ağa’nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas babalarının ölümünden sonra ayrı düşmüşlerdir. Oruç ve İlyas, İshak Ağalarının karşı çıkmasına rağmen denizlere açılmışlardır.
İshak, Hızır’ın baba ocağı Midilli’de olmasından çok memnundur ancak Hızır’ın aklında da kitapçı Süleyman Usta ile birlikte peşine düştüğü büyük ve kutsal “sır” vardır. Ancak bu kutsal sırrın tek arayanı onlar değildir. Bu uğurda her kötülüğü yapabilecek olan Pietro da boş durmamaktadır.

Baba Oruç ve İlyas korumalık görevini üstlendikleri gemide bir saldırıya uğrarlar. Bu saldırıdan sonra Oruç ve İlyas yeni bir düşman edinirler: Antuan!
Daha Baba Oruç ve İlyas İskenderiye’ye dönmeden, kötü haber Venedikli deniz tüccarlarının kurduğu Unita’nın hanına bomba gibi düşer. Antuan; hiçbir ahlaki değeri olmayan, azılı bir düşmandır. Unita’nın İskenderiye sorumlusu Sylvio’nun kızı İsabel, Baba Oruç ve İlyas için endişelense de artık olan olmuştur.
Baba Oruç’un karısı Despina’yı yeni heyecanlar beklerken, düşman Antuan hiç beklenmedik bir yerden saldıracak ve kardeşleri can evlerinden vuracaktır.
Hızır sır yolunda emaneti alarak başarılı olabilecek mi?
Oruç kurulan kumpastan kardeşi İlyas ile birlikte kurtulabilecek mi?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir