Kıbrıs Zafere Doğru 1. Bölüm
0

Geçtiğimiz sezon “Bir Zamanlar Kıbrıs” ismi ile ekranlara gelen dizi yeni sezonda “Kıbrıs Zafere Doğru” ismi ile ekranlara gelecek. Kıbrıs Zafere Doğru 10. Bölüm ile 15 Ekim Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin yayın tarihi belli oldu. 2’de tanıtımı yayınlanan dizi 15 Ekim Cuma akşamı yeni sezonu ile TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

Kıbrıs Zafere Doğru 10. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Kıbrıs Zafere Doğru 1. Bölüm Tanıtımı

Kıbrıs Zafere Doğru 1. Bölüm 2. Tanıtımı

Yönetmen koltuğunda Osman Taşçı ve Barış Erçetin’in oturduğu TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, ikinci sezonunda yayın hayatına “Kıbrıs Zafere Doğru” adıyla devam edecek.

Senaryosu Emre Özdür ve Başar Başaran tarafından kaleme alınan Kıbrıs Zafere Doğru, 15 Ekim saat 20.00’de TRT 1’de yayınlanacak. Kıbrıs’ın “Erenköy Direnişi”nin ekrana geleceği yeni sezonda Kıbrıslı Türklerin vatanı için verdiği zorlu mücadelede, tüm gerçekçiliği ve çarpıcılığıyla ekranlara yansıyacak.

Çekimleri Kıbrıs’ta devam eden, oyuncu kadrosu, hikayesi ve prodüksiyonuyla dikkati çeken dizide, Makaryos tarafından adadan sürgün edilen ve Kıbrıs’a alınmayan Rauf Denktaş’ın yanında TMT’nin bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile gizlice deniz yoluyla adaya girmesi anlatılacak.

Dizide ayrıca, ailesine kavuşan Kemal Dereli, Derviş, Ankaralı ve nişanlısı Ayşe’nin yaşadıklarını ve 713 kişilik mücahit topluluğunun düşmana karşı mücadelesi ile Türkiye’den gelen 64 savaş jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’in kahramanlık hikayesi de izleyiciyle buluşacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir